Będziesz mógł zaktualizować pirackiego Windowsa, ale nie stanie się on oryginalny…

Wczorajsza informacja na temat udostępnienia aktualizacji do Windowsa 10 nawet piratom wywołała niemałe zamieszanie. Najpierw wszyscy zastanawiali się, czy chodzi tylko o Chiny. Gdy okazało się, że akcja będzie przeprowadzona na całym świecie – oburzyli się użytkownicy, którzy zapłacili za oryginalne wersje. Ale właśnie okazało się, że te darmowe aktualizacje dla piratów wcale nie będą tak wspaniałe, jak mogłoby nam się wydawać.

Microsoft wycofał się już ze swoich wczorajszych wypowiedzi. Owszem, aktualizacja pirackich wersji Windows 7 i Windows 8 dalej będzie możliwa, ale system nie stanie się dzięki temu licencjonowany, czyli po prostu oryginalny. Nadal będzie to piracka wersja Windowsa i jeśli pirat będzie chciał mieć oryginał, to będzie musiał za niego zapłacić. Proste. Nic się pod tym względem nie zmieniło. Microsoft nie mówi tego wprost, ale najprawdopodobniej przygotowane będą specjalne promocje na zakup licencjonowanych kluczy. Nie zmienia to jednak faktu, że wczorajszy hit już wcale nie jest takim hitem…

źródło: CHIP

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiJamba Bamba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jamba Bamba
Gość
Jamba Bamba

„oburzyli się użytkownicy, którzy zapłacili za oryginalne wersje”

Są niezadowoleni ze szczęścia innych a nie ich szkody (która w tym przypadku nie występuje). Mam oryginalnego Windowsa ale nigdy nie przyszłoby mi na myśl bycie oburzonym za to że piraci dostaną aktualizację bo dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Bardziej spodziewałem się pozytywnego odbioru gdyż wzrost udziału aktualnego oprogramowania w stosunku do ogółu używanego oprogramowania może przynieść tylko pozytywne skutki w kwestii bezpieczeństwa ogółu internautów, ale jak widać ludzka głupota i zazdrość nie znają granic.

Damian Jaroszewski
Gość

Wiesz co… Ja też nie miałbym pretensji gdyby piraci dostali za friko oryginalnego Windowsa. Teraz już wiemy, że nie dostaną, ale gdyby tak było, to posiadacze oryginalnych mogliby chociaż dostać dodatkowe miejsce w OneDrive albo np. Office’a 365 na pół roku albo na rok. Wypadałoby jakoś ich wyróżnić.