Znaleziono już kolejny błąd w Androidzie 5.0 Lollipop. Słabo Google…

Kolejny dzień to kolejne doniesienie o błędzie w najnowszej wersji Androida. Lollipop nie ustrzegł się sporej liczby małych błędów i tzw. bugów, a do listy dołącza właśnie problem z ręcznym synchronizowaniem konta Google. Po prostu nie da się tego zrobić, choćby nie wiem, jak bardzo byście próbowali.

Ustalmy jedno – nie jest to wielki problem. Konto synchronizuje się automatycznie i bez problemu odzyskacie wszystkie dane, jeśli zalogujecie się na nowym urządzeniu. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że chcemy wykonać synchronizację ręcznie. Jeśli macie Androida Lollipop, to nie będziecie mogli tego zrobić.

Powód jest bardzo prosty – nie ma przycisku, który by na to pozwalał. Gdy przejdziecie w ustawieniach telefonu na konta i wybierzecie Google, to pod ikoną trzech kropek, gdzie powinna się znajdować opcja „synchronizuj teraz”, znajdziecie tylko „anuluj synchronizowanie”. Problem polega na tym, że aktualnie nie trwa żadne synchronizowanie, więc w gruncie rzeczy nie ma czego anulować. Zresztą po wybraniu tej opcji nie dzieje się kompletnie nic. Synchronizowanie automatycznie nie zostaje wyłączone, ręczne nie zostaje anulowane, bo go i tak nie było, nie mówić już o tym, że synchronizacja manualna też nie zostaje uruchomiona.

1-blad-synchronizacji-android-lollipop

Jeśli szybko odhaczycie i zaznaczycie ponownie jeden z punktów w menu synchronizacji, np. arkusze i od razu przejdziecie do opcji, to na chwilę pojawi się „synchronizuj teraz” do wyboru. Ale nawet wtedy kompletnie nic się nie stanie, więc próbowanie ręcznego synchronizowania w ten sposób też nie ma sensu. W praktyce oznacza to, że możliwość synchronizowania mamy wtedy, gdy właśnie ona trwa, a anulowania, gdy nic się nie dzieje.

2-blad-synchronizacji-android-lollipop

Błąd został już dwukrotnie zgłoszony do Google, ale żaden z pracowników firmy nie oznaczył go jakby był sprawdzany, więc nie wiadomo, czy twórcy Androida zdają sobie sprawę z usterki. Być może jest to celowe działanie i tak w rzeczywistości miało być, a my po prostu nie wiemy, jak z nowych funkcji korzystać. Może to jakaś wyższa technika…

  • mmsc

    Wczoraj zaktualizowałam na samsungu s5 tego androida i strasznie wolno myśli i non stop wyskakuje bląd kontaktów..

    • Damian Jaroszewski

      Przede wszystkim, po aktualizacji, należy przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i zainstalować wszystkie aplikacje na nowo. Bez tego będzie działać fatalnie…