Korzystasz z Bitcoina? Zainstaluj nową aplikację Blockchain na Androida

Serwis Blockchain.info to jedno z najważniejszych miejsc dla wszystkich osób, które zbierają, handlują lub po prostu wykorzystują Bitcoina. Jeśli należysz do tego grona, to na pewno ucieszy cię informacja, że serwis wypuścił zupełnie nową wersję aplikacji na Androida, która przynosi naprawdę sporo zmian.

Nowa wersja aplikacji miała powstać przede wszystkim z myślą o mniej zaawansowanych lub po prostu początkujących użytkownikach, którzy nie znają jeszcze dokładnie mechanizmów stojących za kryptowalutą.

– Nasz aplikacja na Androida ma sprawić, aby korzystanie z BTC było dużo prostsze dla ludzi, żeby chociażby nie musieli się martwić o adres danego użytkownika, któremu chcą wysłać pieniądze – powiedział Nicolas Cary, CEO Blockchain.info w rozmowie z TechCrunch.

Co nowego znajdziecie w aplikacji?

Chyba najważniejszą nowością jest możliwość wysyłania Bitcoinów bezpośrednio w appce. Wystarczy tylko wpisać imię i nazwisko danej osoby, wybrać kwotę i po sprawie. Jeśli ta osoba ma już własne konto BTC, to kryptowaluta szybko na nie trafi. Jeśli nie ma, to mailem zostanie poinformowana o przesyłce i będzie mogła odebrać kwotę. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Poza tym aplikacja została wzbogacona o mapę miejsc, w których można płacić przy pomocy BTC. To podobna pierwsza aplikacja z tego typu funkcją. Każdy lokal ma być osobno weryfikowany przez twórców aplikacji Blockchain, a nowe miejsca mają być dodawane mniej więcej co tydzień.

Początkujący użytkownicy na pewno docenią też to, że w aplikacji pojawiło się wiele poradników, między innymi na temat tego, jak dbać o swój portfel, jak uruchomić dwustopniową weryfikację, czy też jak stworzyć kopię zapasową.

Aplikację można za darmo pobrać ze Sklepu Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o