ChameleonOS – ROM, który łączy w sobie CyanogenMod i MIUI

Na urządzenia z Androidem można zainstalować różne ROM-y. Do najbardziej popularnych z pewnością należy zaliczyć CyanogenMod oraz MIUI. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Ktoś postanowił połączyć ich główne cechy i tak oto powstał ChameleonOS.

ChaOS, bo tak brzmi jego nazwa w skrócie, został w pełni oparty na Cyanogenie, który jest praktycznie czystym Androidem, w którym to użytkownik może ustawić wszystko według własnych upodobań. Z drugiej strony dodano do niego zaawansowany mechanizm do zmiany wyglądu systemu, podobny do tego w MIUI. Twórcy zapewniają, że użytkownik może miksować i łączyć różne skórki w taki sposób, żeby osiągnął dokładnie taki efekt, jakiego oczekuje. Zupełnie odmienione zostały także launcher oraz aplikacja do wiadomości tekstowych. Każda z nich ma mieć liczne opcje i możliwości personalizacji.

Lista możliwości i cech systemu prezentuje się następująco:

– Zbudowany na CyanogenMod, w pełni na licencji open-source,

– Dostosowywalny launcher z obsługą gestów, skalowaniem itp.,

– Zaawansowany menadżer skórek, bazujący na silniku MIUI,

– Możliwość łączenia skórek (konieczny jest root),

– Dostosowywalna belka powiadomień,

– Dostosowywalny wygląd wiadomości.

ChameleonOS jest aktualnie w fazie beta i w związku z tym liczba obsługiwanych urządzeń jest jeszcze mocno ograniczona. ROM na razie działa na: Nexusie 4, One X, One S, Galaxy Nexusie, Galaxy S III, Galaxy S II, Nexusie 7 oraz Kindle Fire. Poniżej możecie zobaczyć galerię ze zdjęciami systemu.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał Kurczyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Kurczyński
Gość

MIUI to jednak MIUI ;)