Chrome zaoszczędzi aż 70 proc. danych mobilnych

Mechanizmy kompresji danych na przeglądarkach mobilnych nie są niczym nowym. Na początku zasłynęła z tego Opera, a od 2015 roku podobny system ma Chrome. Teraz programiści Google poszli o krok dalej. Nowy system na zaoszczędzić nawet 70 proc. danych mobilnych.

Mobilny Chrome wzbogacił się o mechanizm kompresji danych na początku 2015 roku. Według różnych testów pozwala on na zaoszczędzenie nawet 50 proc. transferu, co i tak jest już świetnym wynikiem. Jednak nowy mechanizm ma mieć jeszcze większe możliwości. Według Google pozwoli zaoszczędzić nawet 70 proc. danych.

Jak ma to działać? Jeśli będziemy mieli wolne połączenie z internetem, przeglądarka nie wgra zdjęć ze strony. W ten sposób oszczędzi nam transferu danych. Jednocześnie w Chrome pojawi się przycisk, dzięki któremu będziemy mogli wczytać wszystkie grafiki, a nawet tylko pojedyncze, które nas akurat interesują.

chrome-oszczedzanie-danych

Jako pierwsi nową funkcję przetestują użytkownicy w Indiach i Indonezji. To w pełni zrozumiała decyzja. W tych krajach nie ma rozbudowanej sieci telekomunikacyjnej, więc korzystanie z szybkiego internetu jest bardzo utrudnione. Jednak mechanizm w przyszłości ma się pojawić w kolejnych państwach.

Pamiętajcie, że oszczędzanie danych w mobilnej przeglądarce Chrome trzeba najpierw włączyć. W tym celu wystarczy przejść do ustawień i zaznaczyć odpowiednią opcję.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o