Cortana na Androida – znamy datę premiery!

Już od jakiegoś czasu oficjalnie wiadomo, że Cortana – asystentka głosowa Microsoftu – zadebiutuje także na Androidzie. Co prawda nie będzie tak rozbudowana, jak w wersji na Windowsa, ale i tak ma pozwolić na całkiem sporo. Dzisiaj Microsoft zdradził nam datę premiery aplikacji w wersji na zielonego robota.

Na oficjalnym blogu WIndowsa możemy przeczytać, że Cortana zostanie udostępniona użytkownikom Androida w okolicach lipca. Na początku będzie to wersja beta. Dowiedzieliśmy się także, że aplikacja będzie współpracować z Cortaną na komputerze z systemem Windows 10. Nie do końca wiadomo, co to dokładnie oznacza, ale najprawdopodobniej chodzi o synchronizację między systemami i wykorzystywanie tych samych funkcji.

– Na swoim telefonie z Androidem będziesz mógł poprosić Cortanę, aby przypomniała ci, że o 20:00 masz wyprowadzić psa. Gdy będzie oglądał film twój Xbox przerwie odtwarzanie i przypomni, że czas wyprowadzić psa na spacer – czytamy na blogu.

Najprawdopodobniej analogicznie będzie to działać w przypadku komputera z systemem Windows 10. W takiej sytuacji Cortana również przypomni o nadchodzących wydarzeniach, które zapisaliśmy w kalendarzu, pozwoli na ustawienie przypomnienia lub alarmu na telefonie z poziomu komputera i wiele więcej. Dokładnych funkcji jeszcze nie znamy. Wiadomo jedynie, że Cortana na Androida nie będzie tak rozbudowana, jak na Windowsa. Będzie to spowodowane brakiem integracji z samym systemem operacyjnym, co automatycznie blokuje możliwości programistów.

Cortana to podobny asystent głosowy, jak Google Now na Androida lub Siri na Apple iOS. Jednak system Microsoftu w wielu testach udowodnił, że lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem swobodnej mowy. Pozostaje mieć nadzieję, że równie dobrze będzie w wersji na zielonego robota.

Premiera wersji beta Cortany na Androida już w lipcu tego roku!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Pytanie kiedy wprowadzą obsługę naszego języka. Poza tym patrząc na to co Google zaprezentowało na I/O w Google Now i Apple w Siri to Cortana wypada blado.