Counter-Strike 1.6 dostępny na Androida

Counter-Strike to jedna z najbardziej znanych gier na świecie. Chociaż aktualnie prym wiedzie najnowsza odsłona o podtytule Global Offensive, to wciąż wielu graczy woli edycję 1.6. Teraz będą mogli grać także na swoich telefonach i tabletach, bo Counter-Strike 1.6 właśnie trafił na Androida.

Jednak próżno szukać gry w Sklepie Google Play. Aby zainstalować popularnego CS-a trzeba się nieco wysilić. Przede wszystkim trzeba zainstalować Xash3D na Androida. Można go pobrać ze strony GitHub. Poza tym trzeba mieć pliki Counter-Strike’a 1.6, które trzeba skopiować z folderu Steama na naszym komputerze. Pełną instrukcję znajdziecie na Reddicie.

Gra jest w około 95 procentach zgodna z komputerową wersją, co należy uznać za rewelacyjny wynik. Można w nią grać zarówno na ekranie dotykowym, właśnie dzięki Xash3D, jak i klawiaturze i myszce, o ile podłączymy je przez USB OTG. Na ten moment gra nie obsługuje gamepadów, więc taki sposób odpada.

Cieszy mnie to, że komuś chce się pracować nad takimi portami. Counter-Strike 1.6 cały czas ma wielu miłośników. Tylko wątpię, że wersja na Androida zdobędzie większą popularność. Granie na ekranie dotykowym raczej nie ma większego sensu, tak samo jak podłączanie klawiatury i myszki, gdy obok stoi komputer. Niestety, ale nie każda gra nadaje się do tego, aby przenosić ją na urządzenia mobilne i CS jest tego najlepszym przykładem. To przecież tytuł, w którym przede wszystkim liczy się precyzja sterowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o