Counter-Strike na Androida coraz bliżej (wideo)

Są gry, które są wiecznie żywe. Jedną z nich na pewno jest Counter-Strike, który w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy rozkwit. W popularnego CS-a można pograć na komputerze, a już wkrótce może także na smartfonach i tabletach. Nie, to nie jest żart!

Już mieliśmy okazję zobaczyć Counter-Strike’a na urządzeniu z Androidem. Gra została uruchomiona na tablecie Nvidia Shield, ale była to tylko prezentacja. Na pewno wiele osób zastanawiało się, czy to zapowiedź prawdziwego portu CS-a na system Android. Niestety nie. Ale na szczęście znalazły się osoby, które za punkt honoru wzięły sobie przeniesienie Counter-Strike’a 1.6 na smartfony i tablety.

Ludzie z SDlash3D postanowili przenieść legendarną już wersję CS-a właśnie na urządzenia z Androidem. Na zaprezentowanym wideo widać, że jest już całkiem nieźle. Gra działa, a poruszanie się po mapie jest w pełni płynne. Można strzelać, skakać, zmieniać bronie i podkładać bombę. Nie ma jednak co się oszukiwać – przed programistami jeszcze sporo pracy. Cały czas nie działa tryb multiplayer, a bez niego nie ma Counter-Strike’a.

Trzeba też pamiętać, że nie jest to oficjalny port, więc nie wiadomo, jak na sprawę będzie zapatrywać się Valve. Nie zdziwiłbym się, gdyby inicjatywa została zablokowana. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

źródło: Android Community

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o