Cyanogen Camera pojawiła się w Sklepie Play, ale nie jest dla Ciebie

Cyanogen Camera, czyli aplikacja kamery z modyfikacji systemu operacyjnego Android o nazwie CyanogenMod, została właśnie udostępniona w Sklepie Google Play. Nie, najprawdopodobniej nie uda Ci się jej zainstalować, chociaż jest godna uwagi.

Dlaczego nie da się aplikacji zainstalować skoro jest dostępna w Sklepie Google Play „ku uciesze wszystkich”? Powód jest bardzo prosty – Cyanogen Camera została ograniczona tylko do użytkowników modyfikacji CyanogenMod i to na dodatek w wersji 11, czyli najnowszej. Jeśli nie macie jej na swoim smartfonie, to po prostu napotkacie na komunikat, że aplikacja nie jest kompatybilna z Waszym urządzeniem.

Oczywiście sprytni użytkownicy znaleźli plik APK, dzięki któremu można zainstalować aplikację. Jak wyniki? Bardzo różnie. U jednych aplikacja działa na starszych wersjach CyanogenModa, a u innych już nie. Tak samo jest z pozostałymi modyfikacjami Androida. To tak naprawdę loteria, czy Cyanogen Camera da się uruchomić na danym telefonie lub tablecie, czy też nie.

A szkoda, bo aplikacja jest naprawdę ciekawa i bogata w liczne funkcje. Trochę nie rozumiem producentów oprogramowania, którzy z jednej strony udostępniają jakąś aplikację w Sklepie Play, a następnie ograniczają ją tylko do konkretnych modeli urządzeń. Tak na przykład zrobiło HTC ze swoją klawiaturą i tak teraz robi CyanogenMod. Zdecydowanie bardziej podoba mi się podejście chociażby LG, które aplikację QPair – swoją drogą bardzo dobrą – udostępniło wszystkim użytkownikom. Dzięki temu koreański producent zachęca do korzystania z jego rozwiązań, nawet gdy tablet lub smartfon nie są z logo LG.

Jeśli chcielibyście pobrać Cyanogen Camera i macie sprzęt z modyfikacją CyanogenMod, to udajcie się do Sklepu Play skąd pobierzecie aplikacje. Jeśli chcecie spróbować z plikiem APK, to link znajdziecie poniżej.

Cyanogen Camera 2.0.003 APK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o