Cyanogen OS 12 dla OnePlus One dostępny oficjalnie

Całkiem niedawno informowałem was o tym, że posiadacze smartfonów OnePlus One otrzymali możliwość zainstalowania na swoim smartfonie zupełnie nowego systemu nazwanego Oxygen OS, który bazuje oczywiście na Androidzie 5. Okazuje się, że te same osoby mogą już w tej chwili pobrać na swoje urządzenia oficjalne oprogramowanie Cyanogen OS 12, które także czerpie garściami ze wspomnianej wcześniej wersji zielonego robota. Czy zmiany są drastyczne?

Premiera tego systemu nieznacznie się opóźniła, gdyż początkowo obiecywano, że nastąpi ona pod koniec marca 2015 roku. Po blisko dwóch tygodniach zwłoki, producenci oficjalnie ogłosili dostępność Cyanogen OS 12 na urządzenia OnePlus One. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zmiany w interfejsie, który w najnowszej odsłonie zgadza się w pełni z założeniami filozofii Material Design. Dodatkowo, właściciele flagowca od OnePlus zauważą poprawę w reorganizacji powiadomień, a także – przynajmniej w teorii – powinni zaobserwować znaczną poprawę w wydajności samego smartfona.

Poza tym, dodano także funkcję o nazwie App Themer, która pozwala na zarządzanie motywami poszczególnych aplikacji oraz nowego klienta do obsługi poczty e-mail bazującego na znanym Boxerze. Daje on między innymi możliwość zintegrowania ze sobą wielu kont, a także zapisywanie i organizowanie uprzednio stworzonych odpowiedzi w celu szybszego odpisywania na konkretne wiadomości.

Cyanogen OS 12 można pobrać oczywiście z oficjalnego forum dyskusyjnego producenta, na którym zamieszczono również krótką instrukcję instalacji oprogramowania. Bardziej cierpliwi mogą spokojnie poczekać na udostępnienie aktualizacji poprzez Over-The-Air i dopiero wtedy wgrać nową wersję na swoje urządzenie. Ciekawe jest to, że wraz z oficjalnym udostępnieniem opisywanego systemu, użytkownicy smartfona OnePlus One posiadają dokładnie dwie oficjalne ścieżki aktualizacji swojego sprzętu. Należy bowiem pamiętać o oprogramowaniu Oxygen OS, który mimo tego, że nie niesie ze sobą żadnej rewolucji, stanowi alternatywę dla konkurencyjnych rozwiązań innych producentów.

_

źródło: Cyanogen

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o