CyanogenMod będzie zbierał informacje o użytkownikach?

CyanogenMod

CyanogenMod to jeden z najpopularniejszych ROM-ów Androida. Po zainstalowaniu go na telefonie, użytkownik mógł wyłączyć opcję zbierania informacji. Wszystko w imię polityki prywatności. W kolejnych wersjach taka opcja może zniknąć.

Informacja została ogłoszona przez zespół Cyanogen, czyli najprawdopodobniej samego Steve’a Kondika. Napisał on, że kolejne wersje systemy zostaną pozbawione opcji wyboru wysyłania informacji lub nie. Domyślnie, każdy użytkownik ROM-u będzie udostępniał dane. Oczywiście decyzja ta została usprawiedliwiona tym, że po pierwsze – wszystkie informacje będą anonimowe, a po drugie – nic złego się z nimi nie stanie, nie zostaną wykorzystane do niecnych celów. Zespół Cyangonena chce zbierać dane, aby dowiedzieć się, czy projekt okazał się sukcesem i w przyszłości wprowadzać lepsze aktualizacje.

Informacja pojawiła się wczoraj (1 kwietnia), więc nie do końca wiadomo, czy jest prawdziwa. Jest duża szansa, że to żart z okazji prima aprilis. A jeśli to prawda, to na forach można przeczytać, że wielu użytkownikom nie będzie to przeszkadzać. Widać, że wierzą oni w uczciwość CyanogenMod.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o