Czy Apple pracuje nad kontrolerem do gier? Raczej nie

Apple pracuje nad specjalnym kontrolerem do gier – takie informacje pojawiają się już od 2008 roku. Teraz się nasiliły, bo ktoś powiedział, że firma z Cupertino rozpoczęła rozmowy z kilkoma deweloperami gier. Jak jest w rzeczywistości?

Pocketgamer poinformował, że Apple – w tym tygodniu – rozmawiał z kilkoma deweloperami gier na Game Dovelopers Conference. Firma z Cuperino pytała podobno, czy byliby oni skłonni stworzyć nowe tytuły, które obsługiwałyby specjalny kontroler do systemu operacyjnego iOS.

Jednak niezawodny Jim Dalrymple, który pisze o Apple już od 20 lat i uchodzi za jednego z największy specjalistów od nadgryzionych jabłek, zaprzeczył tym doniesieniom. Jim ma swoje źródła w firmie z Cupertino i ze 100-procenotwą pewnością twierdzi, że firma na razie nie pracuje nad kontrolerem.

Ja jestem nieco rozczarowany. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów z pewnością ucieszyliby się na specjalny kontroler do gier mobilnych. Poza tym informacje na ten temat krążą już od 2008 roku, kiedy to Apple złożyło wniosek patentowy, dotyczący właśnie pada, podobnego do tego z Nintendo Wii. Minęło już 5 lat, więc wypadałoby w końcu coś z tym zrobić. Apple – czekamy!

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o