Miał 3,6 mln obserwujących na Instagramie, a teraz ma… 8

Kilka dni temu Instagram przeprowadził czystkę na swoim serwisie. Pousuwane zostały konta widmo i spamboty. Nic wielkiego – mogłoby się wydawać. Jednak spora część użytkowników wręcz oszalała i domagają się przywrócenia swoich followersów. Wściekłość niektórych jest ogromna, bo co tak naprawdę ma zrobić człowiek, który jeszcze kilka dni temu miał 3,6 mln followersów, a dzisiaj ma ich zaledwie… 8? Tak, taki przypadek też się zdarzył, ale i tak największymi przegranymi są gwiazdy.

W ujęciu liczbowym najwięcej stracił sam Instagram. Jeszcze kilka dni temu oficjalne konto serwisu było obserwowane przez ponad 64 mln użytkowników, a dzisiaj pozostało już „tylko” trochę ponad 45 mln. Czym to jest spowodowane? Serwis pousuwał konta, które nie przestrzegały zasad. Głównie chodzi o użytkowników od dawna nieaktywnych oraz spamboty. Najprawdopodobniej konta już dawno temu zostały wyłączone, ale Instagram dopiero teraz wziął się za ich usuwanie.

Ludzie po prostu się wściekli:

instagram-1 instagram-2

Niektórzy wręcz pousuwali swoje konta, jak chociażby raper Ma$e, który z 2 mln followersów zjechał do zaledwie 271 tys. – podaje BuzzFeed. Najwyraźniej tak mała liczba jest uwłaczająca dla „znanego” muzyka, więc ten wolał zupełnie zniknąć z Instagrama niż ośmieszać się tak śmiesznym gronem followersów… Jeszcze by kto pomyślał, że Ma$e nie jest znany?!

Jednak nikt, absolutnie nikt nie przebije użytkownika chiragchirag78, który w ciągu jednego dnia stracił aż 3,6 mln followersów, co zaowocowało zaledwie… 8 obserwującymi – informuje Elite Daily. Tym samym stracił on aż 99,998% swoich fanów. Niestety konto również zostało usunięte. Nie dziwię się, kto byłby w stanie przeżyć taki wstyd?

Oberwały też prawdziwe gwiazdy (ktoś znał tego Ma$e???)

Akon stracił aż 56 proc. swoich followersów (prawie 2,5 mln), a Justin Bieber prawie 15 proc. (3,5 mln). Serwis 64px przygotował listę 100 najpopularniejszych użytkowników na Instagramie, na której można sprawdzić, jak duże straty został poniesione. Warto się z nią zapoznać.

To śmieszne, jak ludzie potrafią wściec się o liczbę obserwujących na jakimkolwiek serwisie społecznościowym.

 • Ja straciłem 18 :(

  • Ja nawet nie wiem, ilu miałem, więc nie wiem ilu straciłem :)

   • avaril

    Chyba można sprawdzić statystykach na iconsquare. Ale faktycznie jaki sens się podniecać followersami skoro to sama cyfra bez człowieka

 • Radosław Buńczuk

  Z tego wynika ,że gwiazdy wolą wirtualnych fanów od realnych fanów.. Czyli nie obchodzą ich fani jako tacy tylko cyferki.
  To jest żałosne..

  • Te cyferki niestety przekładają się na kontrakty, umowy itd., bo w jakiś sposób świadczą o popularności…

 • Andrzej Kulma

  Bardzo czekam aż twitter zrobi to samo. Serio.

 • _ _

  Ja tam nawet nie mam konta…

 • ManOnTheBorder

  A co to jest ten zasad, którego trzeba tam przestrzegać?

 • Ja nie straciłam prawie nic, może z 10-20 jakiś kont mnie obserwowało typu. butki , spam konta. Nic na to nie poradzę kto mnie obserwuje ale cieszę się że Insta wziął się za to.