Miał 3,6 mln obserwujących na Instagramie, a teraz ma… 8

Kilka dni temu Instagram przeprowadził czystkę na swoim serwisie. Pousuwane zostały konta widmo i spamboty. Nic wielkiego – mogłoby się wydawać. Jednak spora część użytkowników wręcz oszalała i domagają się przywrócenia swoich followersów. Wściekłość niektórych jest ogromna, bo co tak naprawdę ma zrobić człowiek, który jeszcze kilka dni temu miał 3,6 mln followersów, a dzisiaj ma ich zaledwie… 8? Tak, taki przypadek też się zdarzył, ale i tak największymi przegranymi są gwiazdy.

W ujęciu liczbowym najwięcej stracił sam Instagram. Jeszcze kilka dni temu oficjalne konto serwisu było obserwowane przez ponad 64 mln użytkowników, a dzisiaj pozostało już „tylko” trochę ponad 45 mln. Czym to jest spowodowane? Serwis pousuwał konta, które nie przestrzegały zasad. Głównie chodzi o użytkowników od dawna nieaktywnych oraz spamboty. Najprawdopodobniej konta już dawno temu zostały wyłączone, ale Instagram dopiero teraz wziął się za ich usuwanie.

Ludzie po prostu się wściekli:

instagram-1 instagram-2

Niektórzy wręcz pousuwali swoje konta, jak chociażby raper Ma$e, który z 2 mln followersów zjechał do zaledwie 271 tys. – podaje BuzzFeed. Najwyraźniej tak mała liczba jest uwłaczająca dla „znanego” muzyka, więc ten wolał zupełnie zniknąć z Instagrama niż ośmieszać się tak śmiesznym gronem followersów… Jeszcze by kto pomyślał, że Ma$e nie jest znany?!

Jednak nikt, absolutnie nikt nie przebije użytkownika chiragchirag78, który w ciągu jednego dnia stracił aż 3,6 mln followersów, co zaowocowało zaledwie… 8 obserwującymi – informuje Elite Daily. Tym samym stracił on aż 99,998% swoich fanów. Niestety konto również zostało usunięte. Nie dziwię się, kto byłby w stanie przeżyć taki wstyd?

Oberwały też prawdziwe gwiazdy (ktoś znał tego Ma$e???)

Akon stracił aż 56 proc. swoich followersów (prawie 2,5 mln), a Justin Bieber prawie 15 proc. (3,5 mln). Serwis 64px przygotował listę 100 najpopularniejszych użytkowników na Instagramie, na której można sprawdzić, jak duże straty został poniesione. Warto się z nią zapoznać.

To śmieszne, jak ludzie potrafią wściec się o liczbę obserwujących na jakimkolwiek serwisie społecznościowym.

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Kamila / MyLovelyFuchsiaManOnTheBorderavaril_ _Andrzej Kulma Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kondux
Gość

Ja straciłem 18 :(

Damian Jaroszewski
Gość

Ja nawet nie wiem, ilu miałem, więc nie wiem ilu straciłem :)

avaril
Gość
avaril

Chyba można sprawdzić statystykach na iconsquare. Ale faktycznie jaki sens się podniecać followersami skoro to sama cyfra bez człowieka

Radosław Buńczuk
Gość
Radosław Buńczuk

Z tego wynika ,że gwiazdy wolą wirtualnych fanów od realnych fanów.. Czyli nie obchodzą ich fani jako tacy tylko cyferki.
To jest żałosne..

Damian Jaroszewski
Gość

Te cyferki niestety przekładają się na kontrakty, umowy itd., bo w jakiś sposób świadczą o popularności…

Andrzej Kulma
Gość
Andrzej Kulma

Bardzo czekam aż twitter zrobi to samo. Serio.

_ _
Gość
_ _

Ja tam nawet nie mam konta…

ManOnTheBorder
Gość
ManOnTheBorder

A co to jest ten zasad, którego trzeba tam przestrzegać?

Damian Jaroszewski
Gość

Tylko zwykła literówka

Kamila / MyLovelyFuchsia
Gość

Ja nie straciłam prawie nic, może z 10-20 jakiś kont mnie obserwowało typu. butki , spam konta. Nic na to nie poradzę kto mnie obserwuje ale cieszę się że Insta wziął się za to.