Świetna wiadomość – InPost zainstalował czytnik kart płatniczych we wszystkich Paczkomatach

Z Paczkomatów korzystam dość często, ponieważ są tanim i przede wszystkim wygodnym sposobem wysyłania i odbierania paczek, a jeden z nich stoi niemal pod moim domem. Jednak brakowało mi w nich jednej, dość ważnej funkcji – możliwości płacenia za pobranie przy użyciu karty płatniczej. Na szczęście to już przeszłość.

Jak informuje Forsal, InPost zainstalował czytniki kart we wszystkich swoich Paczkomatach, których w całej Polsce jest już około 1,1 tys. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli od razu płacić za nadanie paczki, ale także odbierać przesyłki za pobraniem.

– Teraz, aby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z innowacyjnych terminali do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, we wszystkich automatach zainstalowano czytniki kart płatniczych. Dzięki temu w każdym z 1100 Paczkomatów InPost w Polsce klienci będą mogli zapłacić w wygodny i szybki sposób za nadanie paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem. Dodatkowo, ponad połowa terminali jest już wyposażona w czytniki do płatności zbliżeniowych – można przeczytać informacji przesłanej przez InPost.

Co ważne, w połowie Paczkomatów są także czytniki do płatności zbliżeniowych, więc możliwe będzie nie tylko płacenie kartą płatniczą z odpowiednim modułem, ale nawet smartfonem z NFC i aplikacją płatniczą. W dobie nowych technologii i coraz popularniejszych płatności mobilnych, to na pewno słuszny krok InPostu, który może sprawić, że z oferty firmy zacznie korzystać jeszcze więcej klientów.

Aktualnie Paczkomaty InPostu znajdują się już w 22 krajach w Europie, Ameryce Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. W planach firmy jest uruchomienie kolejnych 6000 Paczkomatów, także w Azji, Afryce oraz w obu Amerykach.

Zawsze cieszą mnie informacje o rozwoju polskich firm nie tylko na rodzimym, ale także na międzynarodowym rynku. A bez wątpienia informacja o Paczkomatach InPostu do takich należy. Poza tym wprowadzenie czytnik kart płatniczych we wszystkich urządzeniach oraz modułów do płatności zbliżeniowych w połowie z nich, to świetna wiadomość dla klientów, którzy jeszcze wygodniej będą mogli wysyłać i odbierać swoje paczki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o