Oto pierwsza gra na Facebook Messengera – Doodle Draw

Facebook już jakiś czas temu zapowiedział, że rozszerzy możliwości swojego Messengera dzięki dodatkowym aplikacjom. I tak w Sklepie Play i Apple App Store pojawiły się już appki, które pozwalają na wysyłanie GIF-ów czy też tworzenie specjalnych animacji. Brakowało jeszcze tylko gier. Ale właśnie zadebiutowała pierwsza gra na Facebook Messengera o nazwie Doodle Draw.

Gra nie jest specjalnie skomplikowana. W gruncie rzeczy to pewnego rodzaju kalambury. Zasady są proste – jeden użytkownik coś rysuje, a gdy skończy, to przesyła swoje dzieło do innego użytkownika. Ten następnie ma określony czas na odgadnięcie, co znajduje się na rysunku. Jeśli mu się to uda, to zarówno rysujący, jak i zgadujący otrzymują punkty. Te można zdobyć także zapraszając znajomych do zabawy, co akurat jest nieco niepokojące, gdyż prosi się o spamowanie innych osób zaproszeniami do Doodle Draw.

Spójrzmy prawdzie w oczy – Doodle Draw to bardzo prosta gra, ale tylko takie będą powstawać na Messengera. Mają to być przede wszystkim zabawy dla kilku osób, które przynoszą sporo frajdy. A kto nigdy nie grał ze znajomymi w kalambury, niech pierwszy rzuci kamień. Każdy z nas to robił i każdy z nas na swój sposób to lubi. Szczególnie, kiedy impreza jest zakrapiana. Wtedy śmiechu jest co niemiara.

Aktualnie Messenger ma około 600 mln użytkowników na całym świecie, więc to ogromna platforma, która na pewno będzie kusić deweloperów. Chociażby z tego powodu powinno powstawać coraz więcej aplikacji i gier z myślą o komunikatorze od Facebooka. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się to, co w pewnym momencie stało się z samym serwisem i nie będziemy zalewani zaproszeniami od znajomych. A nawet jeśli, to powinien być sposób blokowania tego typu wiadomości. Sam na szczęście już od dawna nie dostałem żadnego zaproszenia do gry na Facebooku, bo skutecznie zablokowałem wszystkie najpopularniejsze tytuły.

Doodle Draw for Messenger możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o