Google stworzył emulator 64-bitowego Androida L

Twórcy aplikacji na Androida mogą pobierać nowy emulator systemu mobilnego, na którym mogą sprawdzić, jak działają ich appki. Co ciekawe, emulator powstał z myślą o komputerach wyposażonych w procesory Intela w architekturze x86.

Na oficjalnym koncie Android Developers na Google+ poinformowano o udostępnieniu nowego emulatora 64-bitowego systemu Android L. Oprogramowanie obsługuje jednak tylko komputery z procesorami Intela x86. Google zapewnia, że dzięki temu narzędziu możliwe będzie testowanie i optymalizowanie aplikacji i gier w środowisku 64-bitowym.

A jest o co walczyć. Google zapewnia, że architektura 64-bitowa to nie tylko dostęp do większej ilości pamięci, ale także nowe instrukcje oraz większa liczba rejestrów. Co ciekawe, aplikacje napisane w Javie automatycznie dostosują się do 64 bitów i zaczną korzystać z wszystkich możliwości wyższej architektury, ale już te napisane na Android NDK będą wymagały od deweloperów niewielkiej pracy, aby w pełni wykorzystać wszystkie funkcje dostępne dzięki 64 bitom.

Nowy emulator można już pobrać bezpośrednio ze strony Android Developers.

Photo credit: etnyk / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o