Facebook Home to nowy ekran startowy dla Androida (wideo)

No i już po konferencji Facebooka. Zobaczyliśmy na niej dwie rzeczy. Pierwszą był Home, czyli nowy ekran startowy dla Androida, który wprowadza kilka fajnych funkcjonalności. Druga rzecz, to smartfon HTC First, który akurat mnie mało interesuje. Ja tutaj piszę o aplikacjach!

Najlepiej byłoby zacząć od początku. Przede wszystkim Facebook Home to nowy ekran domowy, który zobaczymy na naszych telefonach z Androidem (o ile go zainstalujemy). Jako, że zielony robocik jest systemem otwarty, Facebook Home w żaden sposób nie modyfikuje systemu.

– W Home widzisz ludzi, a nie aplikacje. Home jest miejscem, które pokaże Ci, co się dzieje wokół Ciebie – powiedział Mark Zuckerberg.

facebook home

Bardzo ważną funkcją nowego ekranu jest to, że wszystko można robić z jego poziomu – komentować wpisy znajomych, dodawać własne, klikać lubię to, a nawet rozmawiać i wysyłać wiadomości. Jednocześnie, korzystają z innych aplikacji, nie trzeba rezygnować z czatowania. Wiadomości mogą wyskakiwać nam, w nieinwazyjny sposób, nawet w trakcie grania lub czytania książek. W tym celu wystarczy kliknąć w „główkę” naszego rozmówcy i od razu przechodzimy do ekranu rozmowy, jednocześnie cały czas mając używaną appkę w tle. Funkcja ta została nazwa Chat Head i jest naprawdę imponująca. Dzięki niej nie trzeba skakać po aplikacjach, żeby odpisać na wiadomości, obojętnie czy są one na Facebooku, czy w SMS-ach.

Nie zabrakło także launchera aplikacji. Pozwala on na umieszczenie ikonek aplikacji na ekranie Facebook Home. Wystarczy jedno przesunięcie ekranu i już mamy do nich dostęp.

– To najlepsza wersja Facebooka, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy – chwali się Mark Zuckerberg.

facebook home

Facebook Home zostanie udostępniony 12 kwietnia. Będzie go można pobrać z Google Play. Początkowo będzie współpracować z pięcioma telefonami – HTC One, HTC One X, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S 4 oraz Samsung Galaxy Note II. Z czasem ta liczba ma się zwiększać.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tWKE0HTl0ig#!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9p_y9dAK94Q

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HKyO0hJEp-g

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o