Facebook Home to tak naprawdę nazwa nowego interfejsu?

Konferencja, zorganizowana przez Facebooka 4 kwietnia, przez cały czas jest temat licznych plotek i dyskusji. Najbardziej prawdopodobne jest to, że zobaczymy na niej nowy telefon komórkowy. Smartfon ma działać na systemie operacyjnym Android ze zmienionym interfejsem użytkownika.

Na zaproszeniu, które trafiło do dziennikarzy na całym świecie, można przeczytać:

Come See Our New Home on Android (w dokładnym tłumaczeniu – Przyjdź zobaczyć nasz nowy dom na Androida)

Co to może oznaczać? Dwa niezależnie źródła podają, że chodzi o nowy produkt o nazwie Facebook Home. Tym produktem na być kompletnie zmieniony interfejs użytkownika dla Androida. Mówiąc w skrócie – Facebook przygotował własną nakładkę systemową, która zapewne bardzo mocno będzie się skupiać na funkcjonalności portalu społecznościowego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że wszędzie będą przyciski do dzielenia się, lubienia itd.

Przypomina jeszcze, że wcześniejsze plotki mówiły o smartfonie Facebooka, powstałym przy współpracy z HTC. Obie firmy mają już podobno rozmawiać z operatorami sieci komórkowych, aby wprowadzili urządzenie do swojej oferty. Słuchawka ma podobno oferować zbliżoną specyfikację do iPhone’a. Z drugiej strony Wall Street Journal twierdził, że na konferencji zostanie zaprezentowany nowy ekran domowy Androida, który miałby najpierw pokazywać treści z Facebooka. Jednocześnie dodano, że nowa funkcja ma być oferowana w telefonie HTC, ale nie wykluczone, że pojawi się także u innych producentów. Tym samym wykluczono wersję smartfona Facebooka.

Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się już za 3 dni, czyli 1 kwietnia. Jestem pewien, że do tego czasu pojawią się jeszcze liczne plotki.

Źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o