Facebook przestanie pożerać baterię iPhone’a

Facebook musiał się zmierzyć w ostatnim czasie z oskarżeniami o to, że aplikacja na system iOS drastycznie pożera baterię w iPhone’ach. Najnowsza aktualizacja podobno usuwa ten problem, a programiści tłumaczą się, z czego on w ogóle wynikał.

Ari Grant, kierownik techniczny w Facebooku, zdradził, że programistom udało się zlokalizować problemy, które powodowały szybsze zużycie energii – donosi AppleInsider. Pierwszy dotyczył procesora. Przez błąd w aplikacji CPU przez cały czas bez przerwy przetwarzał jeden proces. Najnowsza aktualizacja co prawda nie eliminuje problemu całkowicie, ale zawiera poprawki, które powinny zminimalizować zużycie energii.

Drugi błąd dotyczył dźwięków. Apple pozwala na odtwarzanie muzyki w tle, w trakcie przeglądania internetu. I tak na przykład możemy używać Spotify lub Deezera, jednocześnie czytając ulubione blogi. Aplikacja Facebooka aktywnie korzystała z tej możliwości. Nawet nieco zbyt aktywnie. Okazuje się bowiem, że appka przez cały czas, bardzo cicho odtwarzała pliki audio w tle, co oczywiście mocno zużywało baterię. Po aktualizacji w ogóle usunięto możliwość odtwarzania dźwięków w tle, więc ten problem rozwiązano na dobre.

No i wreszcie odpowiedzialna była także historia lokalizacji. Oczywiście Ari Grant od razu zaznaczył, że Facebook nie śledzi przez cały czas lokalizacji użytkowników, no chyba, że sami na to pozwolą.

Najnowsza wersja aplikacji Facebooka została oznaczona jako 42.0. Już można ją pobierać z Apple App Store.

apple_store

Zdjęcie główne: mkhmarketing / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o