Facebook Lite już oficjalnie. Skorzystasz z lekkiej wersji Facebooka?

Pierwsze informacje na temat Facebooka Lite pojawiły się już w styczniu tego roku. Wtedy to Mark Zuckerberg i spółka udostępnili wczesną wersję nowe aplikacji, która była dostępna tylko w kilku krajach na całym świecie. Teraz Facebook Lite to już oficjalna sprawa dla wszystkich tych, którzy chcą oszczędzić na zużyciu danych przez najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie.

Ponad miliard ludzi na całym świecie korzysta z Facebooka na urządzeniach mobilnych. Nie każdy z nich ma takie same urządzenie, nie wspominając już o różnych sieciach komórkowych. Niektórzy użytkownicy, szczególnie w krajach rozwijających się, nie tylko woleliby oszczędzić na zużyciu danych mobilnych, ale także chcieliby po prostu móc korzystać z aplikacji Facebooka. W przypadku gorszego zasięgu nie zawsze było to możliwe.

I właśnie dlatego powstał Facebook Lite, czyli lekka wersja aplikacji w wersji na Androida. Powstała ona po to, aby użytkownicy mogli w szybki i prosty sposób korzystać z głównych funkcji serwisu społecznościowego nie tylko na słabszych urządzeniach, ale także w przypadku gorszego zasięgu lub nawet korzystania zaledwie z sieci 2G.

Facebook Lite waży zaledwie 1 MB, więc jest niezwykle lekki i szybki. Przy tym wszystkim pozwala na korzystanie z najważniejszych funkcji serwisu społecześciowego, czyli możemy przeglądać News Feed, publikować statusy i zdjęcia, otrzymujemy powiadomienia i jeszcze kilka innych rzeczy. Z całą pewnością nie ma wszystkiego tego, co możemy znaleźć w standardowej aplikacji Facebooka, ale jak to mówią – lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Lepiej móc korzystać tylko z podstawowych funkcji, niż nie móc korzystać z niczego z powodu słabego zasięgu lub po prostu słabej sieci.

Na razie Facebook Lite został udostępniony użytkownikom kilku azjatyckich krajów, ale w najbliższych tygodniach ma pojawić się także w Ameryce Łacińśkiej, Afryce i Europie. Nie wiadomo, czy na liście jest Polska (w co wątpię), ale jeśli chcielibyście korzystać z Facebooka Lite, to możecie pobrać plik APK i z niego zainstalować aplikację na swoim telefonie lub tablecie.

Facebook Lite plik APK – pobierz

Zdjęcie główne: mkhmarketing / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o