Facebook Messenger zmieni się nie do poznania: SMS-y i obsługa wielu kont

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Około 1,5 mld ludzi na świecie ma konto na Facebooku, więc to jeden z najprostszych sposobów komunikowania się ze znajomymi. Dlatego też wiele osób powinny interesować planowanie zmiany w aplikacjach mobilnych Messengera. Wkrótce komunikator Facebooka wzbogaci się o wiele nowych funkcji.

Najmniej istotną zmianą z perspektywy użytkownika będzie odświeżenie wyglądu aplikacji. Będzie to zwykła kosmetyka, która nic nie zmieni w samym użytkowaniu Messengera. Najbardziej widoczną zmianą będzie zmiana koloru górnej belki z białego na niebieski.

Ale to nie koniec zmian. Najlepsze dopiero przed nami. Przede wszystkim Messenger pozwoli na obsługiwanie kilku kont jednocześnie. To jedna z najważniejszych funkcji, których brakowało w komunikatorze Facebooka. Ale widać, że Mark Zuckerberg nadrabia zaległości, bo obsługa wielu kont pojawiła się także w Instagramie. Będzie to wygodne przede wszystkim dla osób, które zarządzają fanpage’ami.

Drugą nowością będzie obsługa SMS-ów. Chociaż trudno to nazwać nowością skoro Messenger robił to już w 2013 roku. Jednak programiści Facebooka nie przyłożyli się wtedy do swojej pracy i obsługa SMS-ów szybko została usunięta. Ale wiele wskazuje na to, że już wkrótce ponownie może się pojawić. Do takich informacji dotarł serwis Android Police. Okazuje się, że u kilku osób już nawet pojawiła się obsługa SMS-ów w Messengerze. Co ważne, wiadomości z komunikatora i SMS-y są od siebie oddzielone. Nie są wyświetlane na jednym ekranie, jak to ma miejsce chociażby w Hangouts. Poza tym SMS-y mają kolor fioletowy, a wiadomości z Messengera niebieski, co też pozwalała łatwo je rozróżnić.

Zmiana wyglądu aplikacji i wprowadzenie obsługi kilku kont to pewniki, które już pojawiły się u wielu osób. Nie wiadomo, co będzie z obsługą SMS-ów. Jest szansa, że taka funkcja rzeczywiście się pojawi, ale nie jest to w 100 procentach pewne.

Do SMS-ów i tak używam innego Messengera, tego autorstwa Google’a, więc z nowej funkcji facebookowego Messengera nie skorzystam.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o