Nowy Facebook na Windows Phone, a w nim… naklejki

Wielu deweloperów traktuje system Windows Phone po macoszemu. Wielu w ogóle nie tworzy aplikacji na mobilne kafelki, a inni – jeśli już coś zrobią – to później zapominają o appce albo aktualizują ją w ostatniej kolejności. Nawet sam Microsoft zwleka czasami z aktualizacjami programów, które sam stworzył. Tak też było w przypadku Facebooka, ale na szczęście zaległości zostały nadrobione. Właśnie do Sklepu Windows Phone trafiła nowa wersja (nie-beta) aplikacji dla najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

Żeby nie było – Facebook dla Windows Phone to aplikacja robiona przez Microsoft, a nie Marka Zuckerberga i spółkę. Niestety sam Facebook ma w czterech literach mobilne kafelki (tak samo, jak Google), więc firma z Redmond musi się ratować na swój własny sposób.

Jednak funkcja dodawania naklejek w komentarzach została dodana do aplikacji mobilnych na Androida oraz iOS-a już kilka miesięcy temu. Użytkownicy Windowsa Phone doczekali się jej dopiero teraz. To jednak nie wszystko. Microsoft zapewnia, że poprawiono ogólną stabilność aplikacji i prędkość jej działania. Poza tym poprawiono kilka błędów w interfejsie (głównie z jasnym motywem), z lokalizacją i kilkoma inny rzeczami. Generalnie ma być szybciej, sprawniej i lepiej.

Facebooka dla Windows Phone możecie pobrać ze Sklepu Windows Phone. Za darmo oczywiście.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o