Pierwsze poprawki do Falcon Pro 3 już gotowe. Co nowego?

Aplikacja Falcon Pro 3 do obsługi Twittera nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem użytkowników Androida. Chociaż to przyzwoita appka, to jednak sporo jej brakowało, w tym chociażby ustawień. Na szczęście deweloper obiecał szybkie aktualizacje i obietnicy dotrzymał. Już dzisiaj dostępna jest nowa wersja, wprowadzająca kilka nowości, których brakowało w pierwotnej wersji. Czy to oznacza, że już opłaca się płacić 3,99 dol. za obsługę konta na Twitterze?

Falcon Pro 3 to już kolejne wydanie aplikacji do obsługi Twittera od Joaquima Vergesa. Wcześniejsze wersje wyczerpały swoje limity tokenów (na każdą aplikację przypada tylko 100 tys.) i deweloper musiał tworzyć nowe appki, jako osobne byty. Tak stało się też i tym razem. Falcon Pro 3 została wydana jako zupełnie nowa aplikacja, a nie aktualizacja poprzedniej. Zresztą została napisana zupełnie od podstaw.

Jednak pierwsze opinie nie były zbyt pochlebne. Aplikacji sporo brakowało, np. ustawień, możliwości zmiany skórki (dostępna jest tylko ciemna), czy też obsługi wiadomości bezpośrednich na Twitterze (DM – Direct Message). Poza tym Falcon Pro 3 prezentowała się bardzo dobrze. Aplikacja korzysta pełnymi garściami z Material Design, prezentuje się schludnie, działa dość szybko (chociaż pojawiły się doniesienia o dość późnych powiadomieniach). Niestety wady przeważyły nad zaletami. Na szczęście deweloper obiecał szybkie aktualizacje i uzupełnienie braków. Dzisiaj mamy do czynienia właśnie z takim działaniem.

Przede wszystkim Joaquim Verges dodał ustawienia, w których możemy zmienić np. jak często aplikacja ma się odświeżać, rozmiar tekstu, wyłączyć powiadomienia lub same dźwięki powiadomień, ustawić aktualizacje tylko w momencie połączenia przez WiFi i kilka więcej. Poza tym pojawiła się możliwość przybliżania zdjęć i zapisywania ich na karcie SD telefonu. Deweloper nie zapomniał także o poprawkach. Falcon Pro 3 ma być jeszcze szybsza. Naprawiono także błędy z automatycznymi wielkimi literami oraz opcją „odpowiedz wszystkim”.

Czy to wystarczy, aby przekonać użytkowników? To na pewno krok w dobrym kierunku, ale obawiam się, że wciąż zbyt mały. Cały czas brakuje tak podstawowej funkcji, jak obsługa wiadomości bezpośrednich, która jest dość ważna. Mam także nadzieję, że wkrótce pojawi się możliwość zmiany skórki aplikacji, bo chociaż ciemna prezentuje się bardzo dobrze, to nie każdemu musi przypaść do gustu.

Falcon Pro 3 możecie pobrać ze Sklepu Google Play. Dodanie pierwszego konta kosztuje 3,99 dol., a każde kolejne to dodatkowy koszt 1,99 dol.:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o