Fallout także w wersji mobilnej oraz z Pip-Boyem na smartfona!

Dzisiaj w nocy, w trakcie targów E3, Bethesda zaprezentowała kilka swoich nowych tytułów. Nie zabrakło oczywiście najważniejszego, czyli Fallouta 4. Spokojnie, jak na razie nie planuję pisać tutaj o grach na konsole i komputery. Oto bowiem zadebiutowała właśnie nowa gra mobilna o nazwie Fallout Shelter.

Fallout Shelter to darmowa gra, która póki co jest dostępna tylko na urządzenia marki Apple. Wcielamy się w niej w szefa całej krypty, który ma wpływ na życie resztek ludzkości. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo naszej społeczności, dostarczanie pożywanie i prądu, rozwijanie krypty, rozdzielanie zadań pomiędzy poszczególnych mieszkańców, a nawet decydowanie o tym, czy dana para może mieć potomka. Jak widać gracz będzie miał ogromną władzę, niemal nieograniczoną.

Gra prezentuje się po prostu wyśmienicie. Grafika jest bardzo przyjemna. Cieszą się, że Bethesda zdecydowała się w Fallout Shelter na rysunkowy styl, znany miłośnikom serii. To właśnie takie postacie pojawiały się na reklamach i materiałach propagandowych we wszystkich częściach Fallout. Gra prezentuje się wyśmienicie i tylko czekam aż pojawi się na Androida i będę miał okazję ją przetestować. Z tej okazji przygotuję nawet wideorecenzję.

Jednak chyba najważniejsze informacje związane z grą są takie, że:

  • jest darmowa,
  • nie wymaga połączenia z Internetem,
  • nie ma w niej reklam,
  • mikropłatności są opcjonalne i da się grać bez nich – tak przynajmniej zapewnia Bethesda.

Jeśli to wszystko się potwierdzi, to możemy mieć nowy hit mobilny dla fanów serii Fallout.

pip-boy

Na tym jednak informacje się nie kończą. Fallout 4 zadebiutuje jeszcze w tym roku i dostępna będzie wersja kolekcjonerska. W pudełku pojawi się specjalny Pip-Boy, do którego będziemy mogli włożyć smartfona. Do tego zostanie przygotowana aplikacja, która będzie stylizowała nasze mobilne urządzenie właśnie na sprzęt z post-apokaliptycznego świata Fallouta. Cena zestawu kolekcjonerskiego to 129,99 euro.

Fallout Shelter możecie pobrać za darmo z Apple App Store:

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o