Fani domagają się aplikacji na Windowsa. Stworzyli nawet specjalną stronę

Podobno leżącego się nie kopie, ale zdaje się, że temat braku aplikacji na mobilnego Windowsa nigdy się nie skończy. Posiadacze Lumii sami wbijają szpilki w Microsoft. Najnowsza nazywa się WishAppList. Użytkownicy Windows Phone’a wprost domagają się konkretnych aplikacji na swój system. Szkoda, że pewnie nic to nie da.

WhishAppList to nowa inicjatywa użytkowników mobilnego Windowsa. Stworzyli oni stronę, na której można głosować na aplikacje mobilne, których najbardziej nam brakuje na systemie Microsoftu. Ma to być forma prośby skierowanej bezpośrednio do deweloperów i pokaz, jak wiele osób korzystałoby z ich aplikacji na Windowsie. Przy okazji strona pozwala na wyszukanie zamienników dla danych appek, o ile takie w ogóle istnieją.

Najwięcej osób domaga się oficjalnej aplikacji YouTube’a na Windowsa. Na drugim miejscu znajduje się – co nie powinno nikogo dziwić – Snapchat. Kolejne miejsca zajmują Instagram oraz Clash of Clans. Problem polega na tym, że Google ma w nosie system Microsoftu i na oficjalną aplikację YouTube’a raczej nie ma zbyt wielkich szans. Z kolei twórca Snapchata powiedział, że wręcz nienawidzi Windows Phone’a i nigdy nie wypuści swojej aplikacji na ten system. Jeśli chodzi o Instagrama, to cały czas jest on w wersji beta i to już od… 2013 roku. Facebook jedynie zapowiedział w październiku 2015 roku uniwersalne aplikacje w wersji na Windowsa 10. A co do Clash of Clans… niecałe 3 tys. głosów (tyle było w momencie pisania tekstu) to chyba trochę za mało, żeby nakłonić deweopera do stworzenia wersji na Windowsa. Przecież i tak zarabia mnóstwo pieniędzy.

Generalnie żadna prośba w tym momencie nie przekracza 5 tys. Ale też chyba trudno, aby ta liczba była dużo większa. Sprzedaż Lumii utrzymuje się mniej więcej na poziomie 3 procent światowych udziałów. To zdecydowanie za mało, aby zainteresować najpopularniejszych deweloperów. Nie ma co się oszukiwać. Tworzenie aplikacji dla garstki (w porównaniu do konkurencji) użytkowników po prostu się nie kalkuluje. To nie tylko praca programistów, ale też aktualizacje, infrastruktura i wiele więcej.

Jeśli masz telefonem z Windowsem, to przy mi, ale chyba czas przesiąść się na Androida albo iOS-a.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
regoat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
regoat
Gość
regoat

no coż, musza sie przeniesc na Androida albo iOS. Windows Phone jest do dzwonienia i pisania smsow