Flappy Bird powróciło, ale…

No właśnie, zawsze musi być to „ale”. Jedna z najpopularniejszych gier na urządzenia mobilne powróciła i to w nieco odświeżonej wersji, z kilkoma dość ciekawymi dodatkami. Jednak nie każdy będzie mógł się nią cieszyć. A tak naprawdę, w Polsce nie zagra chyba nikt.

Owszem, Flappy Bird jest już dostępne, ale jak na razie tylko w wersji na Amazon Fire TV, czyli przystawkę do telewizora od największego sklepu internetowego świata. A skoro urządzenie nie jest oficjalnie dostępne w Polsce, to raczej żadnemu z Polaków, mieszkających w kraju nad Wisłą, nie przyjdzie zagrać w ten tytuł.

Ciekawe jest jednak to, że nie jest to standardowa wersja Falppy Bird. Nowa edycja otrzymała podtytuł Family, co jasno wskazuje, że ma służyć do zabawy w gronie rodzinnym, w kilka osób jednocześnie. I tak rzeczywiście jest. Flappy Bird Family pozwala jednocześnie kilku graczom bawić się w omijanie przeszkód w postaci zielonych rur i nie tylko, bowiem pojawiły się dodatkowe utrudzenia.

Jakiś czas temu Dong Nguyen zapowiadał, że Flappy Bird powróci na Androida oraz iOS, ale na razie jeszcze do tego nie doszło

Niestety nie wiemy, czy w ogóle deweloper się na to zdecyduje. Wcześniej miał przez grę spore wyrzuty sumienia, ponieważ – jak sam twierdził – miała to być gra na kilka minut, na chwilę relaksu przed telefonem lub tabletem, a tymczasem stała się niezwykle uzależniająca. Dlatego też, pomimo tego, że zarabiał dzięki niej nawet 50 tys. dol. dziennie, zdecydował się na usunięcie tytułu ze sklepów mobilnych.

Wiele osób na pewno czeka na powrót oryginały, w końcu pierwowzór zawsze jest najlepszy. Jednak w Sklepie Google Play, czy też App Store nie brakuje podróbek. Jedne są mniej, a inne bardziej udane, ale z pewnością znajdziecie coś dla siebie, co umili czas oczekiwania na wielki powrót Flappy Bird. Być może umowa z Amazonem, a na pewno taka została podpisana, nieco przyspieszy ten proces. Z drugiej strony sklep internetowy mógł zażądać wyłączności, a wtedy we Flappy Bird już nie pogramy, przynajmniej w oryginał.

za: EuroGamer

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o