Jedna z ciekawszych klawiatur na Androida dostępna całkowicie za darmo

System Android pozwala na zmianę domyślnej klawiatury i ustawienie aplikacji stworzonej przez firmę trzecią. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą SwiftKey, z której sam korzystam oraz Swype. To jednak nie jedyne klawiatury w Sklepie Google Play. Na uwagę zasługuje także Fleksy, która wyróżnia się na tle konkurencji. Teraz tym bardziej warto się nią zainteresować, gdyż przez najbliższy tydzień jest dostępna całkowicie za darmo dla wszystkich użytkowników.

SwiftKey czy też Swype to dość standardowe klawiatury, które mają swoje unikalne cechy, ale generalnie każdy nowy użytkownik bez problemu się w nich odnajduje. Fleksy jest jednak nieco inna. O ile samo pisanie jest dość standardowe, bowiem przed naszymi oczami ukazują się standardowe klawisze, to już wybieranie konkretnych słów jest dość oryginalne.

Fleksy bowiem w dużej mierze opiera się na gestach. Jeśli popełnimy jakąś literówkę, to klawiatura oczywiście zaproponuje nam kilka słów alternatywnych. I tutaj zaczyna się magia, bowiem wybieramy je poprzez przesuwanie palcem w prawo lub w lewo. Ale to nie wszystko, gestów możemy używać także do przełączania się na małe i wielkie litery, robienie spacji, czy też włączania emoji. Początkowo może się to wydawać nieco trudne, ale praktyka udowadnia, że pisanie przy pomocy Fleksy jest bardzo szybkie. Nawet został pobity w ten sposób rekord Guinessa w szybkości pisania na klawiaturze ekranowej.

Klawiatura Fleksy na Androida obsługuje język polski. Na razie jest jeszcze nieco braków w naszym ojczystym języku, ale wyrazy można dodawać ręcznie, więc dość szybko klawiatura dostosuje się do naszego stylu. Oczywiście możemy też dodać nasze konta w mediach społecznościowych, dzięki czemu Fleksy przeanalizuje nasz styl pisania i – podobno – lepiej będzie sobie radzić z podpowiadaniem kolejnych wyrazów.

No i teraz najważniejsze. Twórcy Fleksy udostępnili nową wersję klawiatury, w której dodali nową funkcję – obsługę GIF-ów. Z tej okazji aplikacja została udostępniona wszystkim użytkownikom całkowicie za darmo, ale tylko przez najbliższy tydzień, więc musicie się spieszyć. Klawiaturę Fleksy na Androida możecie pobrać bezpośrednio ze Sklepu Google Play, klikając w poniższą grafikę:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o