Flipboard na Windows Phone? Jeszcze dzisiaj i to już finalnie

To już odcinek numer 2379 telenoweli o nazwie „Flipboard na Windows Phone”. Jednak jest spora szansa, że to jednocześnie finałowy epizod, który raz na zawsze zakończy tego tasiemca. Wszystko dlatego, że Flipboard jeszcze dzisiaj ma zadebiutować na mobilnych kafelkach od Microsoftu.

Prace nad Flipboardem na Windows Phone trwały od mniej więcej roku. To strasznie długo jak na aplikację, która istnieje na dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych – Androidzie oraz iOS – a teraz ma zostać przeniesiona na kolejny system. Oczywiście stworzenie szybkiego portu nie jest możliwe, ale deweloper ma już produkt, musi go tylko przepisać na Windowsa Phone.

Kilka dni temu aplikacja w końcu miała zadebiutować, ale – mówiąc delikatnie – zanotowała falstart. Zamiast gotowej wersji, do sklepu trafiło wczesne, jeszcze niegotowe wydanie, które oczywiście było pełne błędów. Po czasie Flipboard zniknął z Marketplace’u Windowsa Phone.

Na szczęście dzisiaj ma być finał tej historii i appka w końcu ma pojawić się w sklepie z aplikacjami i to w finalnym i oficjalnym wydaniu – jak twierdzi Joe Belfiore na swoim Twitterze. Tak naprawdę to już można ją tam znaleźć, ale nie wszyscy użytkownicy mogą ją pobrać. Jeszcze dzisiaj Flipboard na Windows Phone ma stać się dostępny dla wszystkich, którzy mają telefony z wersją 8.1 mobilnego systemu operacyjnego.

Jeśli nie wiecie, czym jest Flipboard, to już tłumaczę

To prosta aplikacja, w której użytkownik wybiera swoje zainteresowania, np. nowe technologie i appka na tej podstawie tworzy dla niego cyfrową gazetę z najciekawszymi wiadomościami. Proste, ale bardzo przyjemne. Aplikacja cieszy się sporym powodzeniem w wersji na Androida oraz iOS-a.

Niestety nie wiadomo jeszcze, czy Flipboard na Windows Phone będzie działać na telefonach z 512 MB pamięci RAM. Deweloper nie podał tego do wiadomości, więc wszystko okaże się w praktyce.

Aplikację można już zobaczyć w sklepie Windows Phone. Jeśli wciąż nie możecie jej pobrać, to najlepiej poczekajcie do jutra rana.