Wyciekła nowa funkcja Windows Phone 8.1

Nokia Lumia 920 Windows Phone 8

Nieco przez przypadek albo nieuwagę jednego z pracowników Microsoftu, dowiedzieliśmy się o nowej funkcji Windowsa Phone 8.1. Funkcji niezwykle przydatnej, i której z pewnością brakowało wielu użytkownikom mobilnych kafelków.

Microsoft do tej pory dość radykalnie podchodził do głównego ekranu w Windows Phone. Układanie, przypinanie i odpinanie, a także zmiana rozmiarów kafelków, to było niemalże wszystko, na co pozwalał system.

Wielu użytkownikom brakowało funkcji, która w iOS od Apple i Androidzie od Google była dostępna już od dłuższego czasu. Chodzi o możliwość tworzenia folderów, z której sam bardzo skrzętnie korzystam (mój główny ekran składa się praktycznie z samych folderów). Jednak wiele wskazuje na to, że to już wkrótce się zmieni, bowiem informacja na temat folderów pojawiła się na oficjalnej stronie Windowsa Phone (cache).

Z informacji wynika, że aby móc możliwość tworzenia folderów, trzeba mieć zainstalowaną aktualizację do WP 8.1, co jednoznacznie świadczy o tym, że nie będzie to element małej aktualizacji, a część sporych zmian, których doświadczymy przy zbliżającej się zmianie na wersję 8.1 mobilnych kafelków.

Co prawda strona została już usunięta i w tym momencie można jedynie zobaczyć kopię zapasową na serwerach Google’a, ale to chyba niczego w tej kwestii nie zmienia. Informacja pojawiła się na oficjalnym serwisie Windows Phone, więc jest jak najbardziej wiarygodna. To, że już zniknęła, dowodzi tylko tego, że wyciekła po prostu zbyt wcześnie.