Wyciekła nowa funkcja Windows Phone 8.1

Nokia Lumia 920 Windows Phone 8

Nieco przez przypadek albo nieuwagę jednego z pracowników Microsoftu, dowiedzieliśmy się o nowej funkcji Windowsa Phone 8.1. Funkcji niezwykle przydatnej, i której z pewnością brakowało wielu użytkownikom mobilnych kafelków.

Microsoft do tej pory dość radykalnie podchodził do głównego ekranu w Windows Phone. Układanie, przypinanie i odpinanie, a także zmiana rozmiarów kafelków, to było niemalże wszystko, na co pozwalał system.

Wielu użytkownikom brakowało funkcji, która w iOS od Apple i Androidzie od Google była dostępna już od dłuższego czasu. Chodzi o możliwość tworzenia folderów, z której sam bardzo skrzętnie korzystam (mój główny ekran składa się praktycznie z samych folderów). Jednak wiele wskazuje na to, że to już wkrótce się zmieni, bowiem informacja na temat folderów pojawiła się na oficjalnej stronie Windowsa Phone (cache).

Z informacji wynika, że aby móc możliwość tworzenia folderów, trzeba mieć zainstalowaną aktualizację do WP 8.1, co jednoznacznie świadczy o tym, że nie będzie to element małej aktualizacji, a część sporych zmian, których doświadczymy przy zbliżającej się zmianie na wersję 8.1 mobilnych kafelków.

Co prawda strona została już usunięta i w tym momencie można jedynie zobaczyć kopię zapasową na serwerach Google’a, ale to chyba niczego w tej kwestii nie zmienia. Informacja pojawiła się na oficjalnym serwisie Windows Phone, więc jest jak najbardziej wiarygodna. To, że już zniknęła, dowodzi tylko tego, że wyciekła po prostu zbyt wcześnie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o