Godfire: Rise of Prometheus już dzisiaj na Androidzie i to za darmo!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Kilka tygodni temu gra Godfire: Rise of Prometheus od bydgoskiego Vivid Games zadebiutowała na urządzeniach Apple. Za grę trzeba było zapłacić. Dzisiaj tytuł ma swoją premierę w wersji na Androida i nie będzie płatny, przynajmniej przy instalacji. Deweloper bowiem zdecydował się na wydanie gry w modelu Free2Play.

Gra będzie się nieco różnić w porównaniu do wersji na iOS. Wynika to przede wszystkim z innego modelu biznesowego. Co można przez to rozumieć? Przede wszystkim mikropłatności, ale twórcy zapowiadają także nowe funkcje, które mają uatrakcyjnić produkt.

– Rynek gier zmienia i rozwija się coraz szybciej. Dostosowujemy się do tych zmian dlatego  zdecydowaliśmy się premierę Godfire na Androida w wersji Free2Play. Nasze wcześniejsze doświadczenie związane z darmowa wersją Real Boxing pokazują, że potrafimy bardzo dobrze monetyzować produkt i maksymalizować wpływy z mikropłatności i reklam.  – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Nie ma co się oszukiwać – to słuszny ruch. Zresztą świetnym przykładem jest Real Boxing, które początkowo było płatne, a z czasem przeszło na model Free2Play. Po tym ruchu ilość pobrań gry wzrosła do ponad 10 mln, a wyniki finansowe w samym trzecim kwartale 2014 roku były lepsze niż w całym 2013 roku.

Gra ma być dostępna jeszcze dzisiaj. Niestety, na razie nie dysponujemy jeszcze linkiem do Sklepu Google Play. W najbliższych dniach możecie się także spodziewać naszej recenzji.

Aktualizacja:

Gra pojawiła się już w Sklepie Google Play, skąd możecie ją pobrać. Jednak w tym momencie nie obsługuje ona wszystkich telefonów. Godfire’a nie udało się zainstalować na HTC Desire 601, Moto X 2014 oraz – sądząc po wpisach – na LG G3. Działa za to na Nexusie 4.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o