Google chce kupić WhatsApp? Cena doszła do miliarda dolarów

WhatsApp to nic innego, jak komunikator tekstowy, dzięki któremu użytkownicy Androida, iOS-a czy też Windowsa Phone mogą ze sobą rozmawiać. Aplikacja wystartowała w 2009 i od tamtego czasu stała się bardzo popularna. Jej sukces jest najwyraźniej aż tak duży, że Google szykuje się do wykupienia jej. W grę wchodzi suma aż miliarda dolarów.

Według wewnętrznego źródła portalu Digital Trends, WhatsApp aktualnie negocjuje z Google cenę. Rozmowy miały rozpocząć się mniej więcej 4-5 tygodni temu. Przedstawiciele WhatsApp są podobno ciężkimi partnerami w negocjacjach i cały czas grają na zwiększenie sumy. Ta podobno doszła już prawie do 1 miliarda dolarów.

Pytanie brzmi – po co Google taki komunikator? Przede wszystkim wszyscy gracze mocno skupiają się na tym segmencie. Microsoft jakiś czas temu kupił Skype’a, Apple ma iMessage, a wspominane Google szykuje coś o nazwie Babel. WhatsApp mogłoby im dodatkowo pomóc w zdobyciu użytkowników sprzętów mobilnych oraz z impetem wejść na pozostałe system operacyjne (poza Androidem oczywiście).

Na razie nie ma co się ekscytować. Transakcja jeszcze nie doszła do skutku. A nawet jeśli WhatsApp zgodzi się na miliard dolarów (ja bym się zgodził!), to jeszcze minie trochę czasu, zanim zobaczymy jakiekolwiek zmiany.

Źródło: Windows Phone Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o