Google Fit staje się poważną konkurencją dla aplikacji fitness

Google właśnie rozpoczął proces aktualizowania aplikacji Google Fit. Od teraz nie jest ona już tylko miłym dodatkiem do systemu operacyjnego i uzupełnieniem dla aplikacji fitness. Powoli Google Fit staje się rywalem dla Endomondo i tym podobnych.

Do tej pory Google Fit zbierało bardzo podstawowe informacje na temat naszej aktywności, jak chociażby liczba zrobionych kroków, pokonanych kilometrów i spalonych kalorii. Appka sama też wykrywała czy zrobiliśmy to w biegu, czy może spokojnie idąc. Poza tym ręcznie można było wprowadzać wiele aktywności, np. pływanie na basenie, granie w piłkę itd. To i tak już całkiem niezły zestaw, ale na pewno niewystarczający dla zapalonych sportowców.

Ale najnowsza aktualizacja wprowadza sporo nowości, które przybliżają Google Fit do miana prawdziwej aplikacji fitness. Przede wszystkim appka będzie serwować porady i wskazówki na temat konkretnych czynności, np. biegania, jazdy na rowerze, a nawet jedzenia i spania. Po drugie, od teraz w czasie rzeczywistym można śledzić postępy treningu, np. w trakcie joggingu. Będzie to wyglądać tak, jak w innych aplikacjach. Włączamy Google Fit, wybieramy bieganie i naciskamy start.

Jeszcze więcej dobrego czeka nas, gdy mamy smartwatcha z systemem Android Wear. W takiej sytuacji możemy w aplikacji ustawić sobie dzienne zadania, a zegarek sam wykryje, czy je realizujemy. Mogą to być pompki, przysiady czy też pajacyki. Wszystko będzie zaprezentowane w przystępnej formie, dzięki czemu sprawdzimy swoje wyniki i postępy.

Ale to jeszcze nie wszystko. Google Fit będzie lepiej integrować się z innymi aplikacjami. Dzięki temu zaprezentuje informacje na temat naszego odżywania czy też snu. Co prawda taka opcja nie pojawi się w aplikacji od razu, ale Google zapewnia, że to kwestia kilku dni. Zapewne inne aplikacje muszą zostać zaktualizowane, aby współpracowały z Google Fit.

Najnowsza wersja aplikacji została oznaczona jako v1.55.44. Aktualizacja wkrótce zacznie trafiać do użytkowników. Pamiętajcie, że nie wszyscy dostaną ją w tym samym czasie. Najlepiej uzbroić się na kilka dni w sporą dawkę cierpliwości. A jeśli jeszcze nie macie Google Fit, to możecie aplikację pobrać ze Sklepu Google Play:

google_play

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiKatarzyna Pura Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Katarzyna Pura
Gość

„gdy mamy smartfona z systemem Android Wear.” ;)

Damian Jaroszewski
Gość

Oj :P