Google Fit się zmienia – na dużo lepsze

Coraz większa konkurencja na rynku gadżetów i aplikacji fitness to zdecydowanie dobra informacja dla użytkowników. Ot chociażby premiera Apple Watch wymusiła niejako na Google wprowadzenie nowych funkcji do swojej flagowej aplikacji fitness, czyli Google Fit. Już wkrótce użytkownicy Androida otrzymają jeszcze większą liczbę danych na temat swojej aktywności.

Zmiany w aplikacji zostały oficjalnie zapowiedziane na blogu Google. Do tej pory Google Fit mierzyło nasze kroki i pokonany w ten sposób dystans. Appka sama potrafiła wykryć, czy tylko szliśmy, czy też był już to jogging. Poza tym sami mogliśmy dodawać własne aktywności, jak np. granie w piłkę, pływanie na basenie, czy też jazda na rowerze stacjonarnym. I to w sumie tyle.

W aplikacji brakowało tak podstawowego elementy, jak ilość spalanych kalorii. W końcu podajemy w niej swoją wagę i wzrost, więc obliczenie spalonych kalorii nie powinno być specjalnie trudne, biorąc pod uwagę konkretne aktywności fizyczne. Na szczęście z tym już koniec i nowa wersja Google Fit będzie informować także o ilości spalonych kalorii.

Google-Fit-1

To jednak nie wszystko. Aplikacja ma także lepiej podawać dane z poprzednich dni, tygodni oraz miesięcy. Informacje mają być bardziej czytelne niż do tej pory. Programiści Google przygotowali także widżet Google Fit, zarówno w wersji na smartfony, jaki smartwatche, który na bieżąco może informować o dziennych postępach. Ma to skłonić użytkowników do jeszcze większej aktywności i chęci poprawiania swoich wyników. Mam nadzieję, że zadziała, bo sam potrzebuję zdecydowanie więcej ruchu, a akurat korzystam z Google Fit.

Nowa wersja jest już dostępna, ale aktualizacja będzie się pojawiać stopniowo u kolejnych użytkowników. Jeśli nie chcecie czekać na nowości, to zawsze możecie skorzystać z serwisu APKMirror i stamtąd pobrać plik APK z najnowszą wersją Google Fit. Jeśli nie wiecie, jak instalować aplikacje z plików APK, to odsyłam do naszego poradnika – Jak zainstalować aplikację z pliku APK.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o