Pierwsze aplikacje dla okularów Google Glass zostały zaprezentowane

Google Glass jeszcze nie zadebiutowały na rynku, a już budzą wiele emocji. Na tragach SXSW Interactive 2013 zostały zaprezentowane pierwsze aplikacje, które mają działać na rewolucyjnych okularach. Nie zabrakło takich appek, jak chociażby Evernote czy też Gmail.

Wśród zaprezentowanych aplikacji pojawił się między innym program stworzony przez New York Times. Jego działanie jest oczywiste – ma po prostu służyć do czytania najnowszych artykułów z amerykańskiej gazety, a w sumie to strony internetowej. Przed oczami użytkownika mają się pojawiać tytuły, zajawki i zdjęcia. Jeśli któryś będzie interesujący, to możliwe będzie przejście do pełnej treści.

Google pokazało także aplikację do obsługi Gmaila. Pozwoli ona na czytanie wiadomości, pisanie nowych i odpowiadanie na otrzymane. Dwie ostatnie rzeczy mają być obsługiwane przez mechanizm rozpoznawania mowy. Nie zabraknie także informacji o tym, że właśnie przyszedł nowy mail.

– Dopiero rozpoczęliśmy współpracę z naszymi zaprzyjaźniony deweloperami, którzy testują nasze API w jego początkowej wersji – powiedział Tomothy Jordan, starszy rzecznik deweloperów w Google.

Na Google Glass pojawią się także takie aplikacje, jak chociażby Evernote, Skitch oraz Path. No to czekamy.

Źródło: Engadget

Katalog Stron

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o