Google Now ze wsparciem dla kart aplikacji trzecich

Któż z nas nie zna usługi Google Now? Do tej pory na swoich kartach wyświetlała ona informacje bazując na danych takich jak nasza lokalizacja oraz aktualna pora dnia, jednak wszystko to zintegrowane było w zasadzie tylko i wyłącznie z usługami Google. Gigant z Mountain View zdecydował się jednak na bardzo ciekawy ruch i od teraz ten inteligentny asystent posiada wsparcie także dla zewnętrznych aplikacji.

Posunięcie to sprawia, że Google Now może stać się usługą o wiele bardziej wszechstronną, a przez to o wiele bardziej użyteczną z perspektywy konsumenta. Od teraz aplikacje firm trzecich będą mogły generować swoje własne karty na łamach tego wirtualnego asystenta, co nie tylko dodatkowo wypromuje ich usługi, ale także okaże się bardziej pomocne dla użytkowników. W chwili obecnej mówi się o wsparciu dla 40 aplikacji, jednak Google zapewnia, że liczba ta na pewno wzrośnie w miarę upływu czasu.

Wśród usług, które od teraz wspiera Google Now znajdziemy między innymi Airbnb, eBay, Pandorę, Runtastic, Shazam, Trip Advisor oraz The Guardian. Trzeba przyznać, że wyświetlanie na łamach asystenta informacji z nich pochodzących będzie bardziej praktyczne niż otrzymywanie zbędnych notyfikacji oraz każdorazowego ich otwierania i przeglądania. Google zapewnia także, iż karty Google Now generować będą informacji z tych zainstalowanych aplikacji, z których aktualnie korzystamy na naszym urządzeniu.

Zmiany, jakie zaszły w Google Now wyglądają naprawdę bardzo interesująco. Wsparcie dla aplikacji trzecich sprawi, że użytkownicy będą mogli konsumować jeszcze więcej treści, a ci, którzy z tej usługi jeszcze nie korzystają, z pewnością się nią zainteresują. Google zapewnia, że modyfikacje zaobserwujemy w ciągu najbliższych tygodni, a wszystko zależy od deweloperów, którzy będą musieli dostosować swoje aplikacje do odpowiedniego wyświetlania informacji na łamach kart. Aby zobaczyć nowe opcje upewnijcie się, że macie zaktualizowaną aplikację Google do najnowszej wersji.

_

źródło: Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o