Google Now stanie się mądrzejsze dzięki Now on Tap

Google Now jest jedną z usług, które będą ułatwiać codzienne korzystanie z zaprezentowanego dzisiaj systemu Android M. Już w chwili obecnej jest to bardzo pomocna funkcja, jednak Google pokazuje, w jakim stopniu można ją jeszcze ulepszyć i sprawić, by była bardziej funkcjonalna. Pokazuje w sposób doskonały, bo Now on Tap może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Asystenta Google Now zna każdy z nas i wszyscy ci, którzy korzystają z niego na co dzień, mają pojęcie o wszystkich jego zaletach. Gigant z Mountain View postanowił rozszerzyć jego funkcjonalności. Zaprezentowana na dzisiejszej konferencji funkcja Now on Tap przynosi zupełnie nowe możliwości i zwiększa pole do popisu dla samego asystenta. W nowej odsłonie systemu będzie on w stanie serwować nam informacje nawet z poziomu aplikacji zewnętrznych. Jak ma to wyglądać w praktyce?

google-now-on-tap-1

Wyobraźcie sobie konwersację ze znajomym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Gdy padnie w jej trakcie na przykład nazwa filmu, na jaki planujecie się wybrać, Google Now będzie w stanie przekazać szereg przydatnych informacji na jego temat. Wyświetli na przykład jego trailer, oceny w różnych społecznościach, a także umożliwi zakup biletów. Wszystko to dokładnie w momencie, gdy prowadzimy rozmowę. Podobnie rzecz ma się w trakcie słuchania muzyki – prosta komenda dotycząca chęci poznania nazwiska wokalisty skutkować będzie wyświetleniem na ekranie właściwej odpowiedzi. Co więcej, będziemy mogli wydawać również polecenia głosowe dzięki znanemu już zwrotowi Ok Google. Ok Google – robisz to dobrze!

Pozostaje tylko czekać aż funkcjonalność ta zadebiutuje oficjalnie. Obecność asystenta Google Now w przypadku naszych codziennych czynności, na poziomie używanych przez nas aplikacji, wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Minie pewnie sporo czasu zanim funkcja Now on Tap będzie w pełni użyteczna także w języku polskim. Google pokazało dzisiaj jednak, że jest na co czekać. Jestem również pewien, że to nie wszystko, a w trakcie kolejnych tygodni i miesięcy odkryte zostaną kolejne karty. Dosłownie i w przenośni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o