Świetna wiadomość dla Androidowców – Google Now otwiera się na aplikacje firm trzecich

Google Now to asystent systemu Android, który okazuje się przydatny w wielu sytuacjach. Mechanizm informuje nas o aktualnej pogodzie, pokazuje drogę do i z pracy, wraz z informacjami o korkach, podaje informacje o ulubionych drużynach piłkarskich, czy też zaznacza na mapie miejsce parkowania samochodu. To tylko kilka z jego możliwości. Jednak do tej pory Google Now korzystał tylko z tego, co przygotowali dla niego programiści Google’a. Wkrótce to się zmieni, ponieważ asystent systemu Android otwiera się na aplikacje firm trzecich.

Google Now tak naprawdę już wcześniej wyświetlał komunikaty z innych aplikacji, ale nie w naszym kraju, przynajmniej ja z taką funkcją się nie spotkałem. Ale już w Stanach Zjednoczonych asystent wyświetlał np. komunikaty z usługi Zipcar, czyli pewnego rodzaju wypożyczali samochodów. Na kartach Google Now użytkownicy mogli zobaczyć czas, do kiedy mają zarezerwowane auto i gdzie jest najbliższy punkt, w którym mogą je zwrócić.

Teraz Google ogłosił na swoim blogu, iż pracuje z 70 nowymi partnerami, którzy będą mogli udostępniać informacje ze swoich usług i aplikacji właśnie na kartach Google Now. Smutna prawda jest taka, że wiele z nich nie jest dostępna w naszym kraju (pewnie nawet zdecydowana większość), ale i tak jest sporo takich, z których skorzystają również Polacy. Na pełnej liście można znaleźć między innymi Spotify, Sleep with Android, feedly, Bla Bla Car, Wunderlist, Airbnb, Shazam, TripAdvisor, Waze i jeszcze kilka innych.

W ten sposób na kartach Google Now będziemy mogli zobaczyć np. swoje wyniki z Runkeeper lub Jawbone, sprawdzić rekomendowane dla nas listy ze SPotify, czy też przeczytać najciekawsze informacje z feedly. Google Now ma szansę naprawdę stać się centralnym punktem systemu Android, w którym serwowane będą nam wszystkie najważniejsze informacje na temat nas samych i naszych ulubionych usług lub tematów.

Funkcja jest już najprawdopodobniej dostępna w najnowszej wersji aplikacji Google, musimy tylko poczekać kilka tygodni, aż kolejne aplikacje zaczną wyświetlać swoje powiadomienia na kartach Google Now. Ja dość często korzystam z asystenta systemu Android, chociaż w Polsce cały czas ma dość okrojoną funkcjonalność, więc cieszę się z tych informacji. Oczywiście mam nadzieję, że wciąż będziemy mieli wybór, co chcemy, żeby było nam wyświetlane.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o