Nowe komendy po polsku w Google Now (wideo!)

Google Now, czyli asystent głosowy systemu Android, cały czas poszerza swoje możliwości w naszym kraju. Jeszcze kilka miesięcy temu Google Now był tylko miłym dodatkiem, który niewiele wnosił do doświadczeń płynących z korzystania z zielonego robota. Jednak systematycznie się to zmienia i właśnie dodano kolejne komendy obsługiwane w języku polskim.

Do tej pory Google Now pozwalała na wyszukiwanie konkretnych haseł w wyszukiwarce lub zadawanie konkretnych pytań, np. jak wysoka jest Wieża Eiffla. Następnie dodano możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, e-maili, nawiązywania połączeń, a nawet uruchamiania niektórych aplikacji. Wszystko przy pomocy komend głosowych. Właśnie zakres możliwości został powiększony o kolejne funkcje.

Teraz możemy naszemu urządzeniu z Androidem powiedzieć, aby utworzyło przypomnienie, alarm lub zapisało notatkę. Wystarczy tylko użyć takich komend, jak na przykład:

  • ustaw alarm na i tutaj dyktujemy godzinę, np. siódma rano,
  • dodaj przypomnienie i podajemy jakie i o której, np. mecz godzina osiemnasta,
  • utwórz notatkę i dyktujemy jej treść.

W tym ostatnim przypadku Google Now zapyta nas z jakiej aplikacji ma skorzystać. Na liście pojawiają się tylko te, które mamy zainstalowane, czyli w moim przypadku są to: Wunderlist, Google Keep oraz Evernote. Jeśli wybierzemy jedną z nich, to następny razem wszystkie notatki będą automatycznie tworzone w danej aplikacji.

Działają także zapytania o pogodę, ale ta funkcja była dostępna już wcześniej. Możemy zapytać „jaka jest pogoda w Bydgoszczy” lub po prostu powiedzieć „pogoda Bydgoszcz”. Wiele z tych funkcji mogliście mieć już od jakiegoś czasu, ponieważ są one wprowadzane stopniowo. Z kolei na pewno jest część użytkowników, u których Google Now nie będzie działa tak dobrze.

A tak to działa w praktyce:

za: Antyweb

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Boromeusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Boromeusz
Gość
Jan Boromeusz