Google robi porządki – Google+ Photos odchodzi na emeryturę

Google końcem maja tego roku zaprezentowało zupełnie nową odsłonę aplikacji Zdjęcia, a sam gigant postanowił, że z czasem stanie się ona głównym narzędziem do organizowania naszych fotek oraz materiałów wideo. Właśnie dowiedzieliśmy się, że 1 sierpnia rozpocznie się proces wycofywania usługi Google+ Photos, która jest obecnie częścią sieci społecznościowej giganta z Mountain View.

Usługa w pierwszej kolejności zamykana będzie na platformie Android, a z czasem zniknie także w wersji przeglądarkowej oraz w systemie Apple iOS. Sam proces będzie przebiegał etapami, a Google już teraz zachęca do instalowania najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia. Spokojnie – z punktu widzenia użytkowników zmienia się niewiele. Wszystko rozbija się w zasadzie o sposób dostępu do naszych materiałów zgromadzonych na serwerach Google. Po 1 sierpnia powinniśmy korzystać po prostu z usługi z Google Photos. Jeśli jednak z różnych względów nie będziemy chcieli dokonywać osobnej instalacji, będziemy mieli dostęp do naszych zdjęć z poziomu witryny photos.google.com, a także uzyskamy możliwość ich eksportowania za pomocą Google Takeout.

google-zdjecia-1

Google nakłania do przesiadki i zapewnia, że wszystkie nasze zdjęcia oraz materiały filmowe są bezpieczne. Z poziomu nowej aplikacji również możemy dokonywać kopii zapasowych naszych fotek, ich prostej edycji oraz współdzielenia z innymi użytkownikami. Mamy do dyspozycji niczym nieograniczoną przestrzeń na dane oraz automatyczną organizację. Bądźcie spokojni, wasze zdjęcia nadal będą znajdować się na serwerach nawet po 1 sierpnia. Mimo wszystko warto się przesiąść! Link do pobrania najnowszej wersji aplikacji Google Zdjęcia znajdziecie poniżej.

Bardzo dobrze, że Google postanowiło zrobić wreszcie porządek z usługami i aplikacjami służącymi do zarządzania naszymi zdjęciami. Przeciętny użytkownik może pogubić się wśród aktualnie dostępnych rozwiązań. Dobrym posunięciem jest także uniezależnienie aplikacji od sieci społecznościowej, która podobno nadal istnieje gdzieś w Internecie. Google Zdjęcia wygląda naprawdę interesująco i jest świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy chcemy mieć pod kontrolą osobiste materiały foto i wideo. Ja za Google+ Photos płakać nie będę, a aplikację bez plusa polecam z czystym sumieniem. Pamiętajcie – ostatni gasi światło!

google_play

_

źródło: Google

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
regoat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
regoat
Gość
regoat

bez problemu. klika sie tylko na inna ikone :)