Usługi Google Play 5.0 z obsługą Android Wear i wiele więcej

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się konferencja Google I/O. W trakcie oficjalnego początku (Keynote), przedstawiciele Google pokazali liczne nowości i usprawnienia w systemie Android. Jednak zanim zadebiutuje Android L, minie jeszcze trochę czasu. Dlatego też Google w ciągu kilku najbliższych dni zaktualizuje Usługi Google Play do wersji 5.0, dzięki czemu uzyskamy mnóstwo nowych funkcji w naszych telefonach i tabletach.

Sundar Pichai, w trakcie wczorajszego wystąpienia, kilka razy podkreślał fakt, że może i mała część użytkowników Androida ma najnowszą wersję systemu operacyjnego, ale najważniejsze usprawnienia są wprowadzane poprzez Usługi Google Play. A te są aktualizowane raz na pół roku i trafiają do zdecydowanej większości posiadaczy telefonów i tabletów z zielonym robotem. I tak samo będzie w tym przypadku. Już w ciągu kilku najbliższych dni użytkownicy Androida będą mogli cieszyć się nowymi funkcjami, które zostały zaprezentowane wczoraj wieczorem.

Google-IO-2014

Usługi Google Play zostaną zaktualizowane do wersji 5.0. Co to oznacza dla nas?

Przede wszystkim wprowadzona zostanie obsługa urządzeń z systemem Android Wear. To dość oczywiste usprawnienie, ponieważ zegarki LG G Watch i Samsung Gear Live można już kupować w sklepie Play (oczywiście nie w Polskim). Po aktualizacji smartfon i zegarek będą ze sobą współpracować i synchronizować.

Kolejna nowości to zmiany w Grach Google. Po aktualizacji dostaniemy dostęp do zapisywania gier w chmurze, wraz ze zrzutem ekranu z postępem, nowego profilu gracza oraz między innymi Questów (zadań), które programiści będą mogli dodawać do swoich gier w formie DLC.

Nie zabraknie także lepszej obsługi Chromecasta, nowości w dysku Google, zmian w Portfelu Google oraz kilku nowych API, między innymi do umieszczania aplikacji w wynikach wyszukiwania Google, czy też reklam mobilnych.

Niestety, na najważniejsze usprawnienia, czyli między innymi Projekt Volta, która ma obniżyć zużycie energii, czy też nowy wygląda Androida (Metal design) musimy poczekać na aktualizacji. A przypominam, że ta ma mieć miejsce we wrześniu, przynajmniej dla posiadaczy Nexusów 5, 7 i 10. Cały czas nie wiadomo, to z Nexusami 4. Istnieje ryzyko, że posiadacze starszych smartfonów sygnowanych przez Google’a, nie otrzymają już aktualizacji do Androida L.

Linki do pobrania Usługi Google Play 5.0:

Android FileHost

ZippyShare

Media Fire

Mega

źródło: TalkAndroid

 • Big Beat

  juz mozna pobrać

 • Big Beat

  jest szansa ze dostanie tez nexus4 gdyz obsluguje ART

  • No tak, ale to nic pewnego…

   • Big Beat

    Nic pewnego,ale szansa jest;)Tymbardziej, że wyciekaly jakies screeny podobno z N4..ale to tylko podobno:)