Google zmienia limit ceny w Sklepie Google Play

Google Play pobierz

Ceny w Sklepie Google Play w większości przypadków plasują się w zakresie od zera do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu złotych. Jest jednak wąskie grono aplikacji, za które musimy zapłacić dużo więcej. To propozycje dla profesjonalistów. Teraz ich ceny mogą jeszcze wzrosnąć.

Sklep Google Play ma limity cen, w jakich muszą zmieścić się deweloperzy aplikacji i gier. Do tej pory mogły kosztować – w Stanach Zjednoczonych – maksymalnie 200 dolarów, ale amerykańska firma właśnie zmienia ten limit. Od teraz aplikacje będą mogły kosztować nawet 400 dolarów.

Na pewno pojawią się deweloperzy, którzy będą chcieli to wykorzystać. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale pewnie znajdzie się kilka aplikacji dla profesjonalistów, które będą warte tak wysokiej ceny.

Zmieniają się także ceny w Europie. W większości krajów europejskich z maksymalnie 199 euro do 350 euro, w Wielkiej Brytanii do 300 funtów, a w Polsce do 1337 złotych. Pełną listę znajdziecie na dedykowanej stronie Google. Dla porównania, Apple pozwala na sprzedawanie aplikacji nawet w cenie 1000 dolarów, czyli 2,5x więcej niż Google.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o