Google Play Services 6.1.11 – lista zmian i plik APK do pobrania

W trakcie ostatniego Google I/O twórcy Androida zapowiedzieli, że Google Play Services (Usługi Google Play) będą aktualizowane mniej więcej co 6 tygodni. Dzisiaj właśnie nastał ten czas. Oto przed Wami Usługi Google Play 6.1.11 z kilkoma zmianami.

Główna informacja jest taka, że zmian nie tylko nie jest wiele, ale też przeciętnemu użytkownikowi będzie je w ogóle trudno zauważyć. Przede wszystkim programiści i graficy Google wprowadzili kilka kosmetycznych zmian w samym interfejsie. Nie jest to jednak nic wielkiego. Chodzi w tym przypadku między innymi o nową animację naszego doświadczenia w Grach Google, która jest wyświetlana w trakcie włączania gry, czy też nieco odświeżoną główkę ustawień Google. Warto jeszcze wspomnieć o nowym ekranie osiągnięć.

Ważne zmiany nastąpiły z kolei dla deweloperów aplikacji. Już w przypadku Usług Google Play 5.0 wprowadzono mechanizm Enhanced Ecommerce, który pozwalał twórcom appek na zbieranie dokładniejszych informacji na temat kliknięć w programie i tym podobnych wiadomości. Teraz mechanizm doczekał się kilku usprawnień.

KitKat on Nexus 4

Kolejne zmiany to uprawnienia w API Dysku Google, dzięki czemu zarządzanie plikami w chmurze ma być jeszcze łatwiejsze, a także wprowadzenie Google Fit developer preview, aby deweloperzy mogli testować swoje aplikacje fit na wszystkich urządzeniach z Androidem. Wkrótce zmian ma być jeszcze więcej.

I to w sumie tyle. Na pewno Usługi Google Play doczekały się jeszcze kilku usprawnień pod maską, czyli stabilności, bezpieczeństwa i tym podobnych rzeczy. Aktualizacja zostanie udostępniona już dzisiaj, ale jak to Google ma w zwyczaju, do kolejnych użytkowników będzie trafiać w ciągu kilku najbliższych dni. Oznacza to, że możecie dostać ją już dzisiaj lub za 2 tygodnie. Nie ma żadnej reguły.

Jeśli nie należycie do osób specjalnie cierpliwych, to poniżej podaję linki do pobrania pliku APK. Pochodzi on z serwisu Android Police, który z kolei zdobył go bezpośrednio od Google. Plik jest w pełni bezpieczny i przy instalacji zastąpi poprzednią wersję Google Play Services.

Usługi Google Play 6.1.11 do pobrania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o