Oświadczenie Google w sprawie polskiej wersji sklepu z Nexusami

Pisałem dzisiaj rano o polskiej wersji sklepu Google z Nexusami, Chromebookami i innym urządzeniami sygnowanymi przez amerykańską firmę. Przetłumaczenie całości marketu na nasz ojczysty język jest dla mnie dość jasny sygnałem, iż internetowy gigant planuje uruchomić sprzedać swoich sprzętów także nad Wisłą. Pytanie brzmi – kiedy i czemu tak późno. Zgłosiłem się w tej sprawie do Google Polska i udało mi się uzyskać odpowiedź. Nie jest do końca satysfakcjonująca, ale lepszy rydz niż nic. Treść krótkiego oświadczenia poniżej.

– Sklep Google Store działa w tych krajach, w których dostępne były urządzenia w sprzedaży w Google Play. Sklep jest na razie niedostępny w Polsce. Polska wersja językowa interfejsu oznacza, że w przyszłości będzie on działał także u nas, jednak nie mamy żadnych konkretnych dat – udało mi się dowiedzieć.

To oczywiście nie do końca zaspokaja moją ciekawość, ale przynajmniej już coś wiemy. Kiedyś na pewno Google Store zadebiutuje w Polsce. Wierzę w to, że nastąpi to już wkrótce, inaczej Google nie siliłby się na tłumaczenie wszystkich opisów. Przynajmniej chcę w to wierzyć.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o