Google zamierza ujednolicić wszystkie komunikatory

Google jest teraz na etapie ujednolicania swoich usług i aplikacji. Część z nich zostanie zamknięta, a część włączona w inne. Według kilku źródeł, zmiany czekają także wszystkie komunikatory, które wkrótce mają być dostępne pod jedną nazwą – Babble.

Nie ulega wątpliwości, że Google ma spory problem komunikacyjny. W ofercie firmy znajduje się kilka różnych komunikatorów, które działają osobno i średnio ze sobą współpracują. Wystarczy tylko wymienić Talk, Talk dla Google Plus, Voice, Messenger lub Chat dla Drive. Tylko dwie ze sobą współpracują – Talk dla Gmail i Talk dla Google Plus – ale nie może też powiedzieć, żeby była to współpraca owocna.

Ktoś w końcu sięgnął po rozum do głowy i wpadł na pomysł, żeby wszystko to działało wspólnie i pod jedną marką. Usługa ma zostać nazwana Babble. Co bardzo ważne, ma zostać stworzona zupełnie od podstaw, żeby od razu uniknąć wielu problemów. Takich ruch wydaje się jak najbardziej logiczny.

Babble ma działać tak samo we wszystkich serwisach. Oznacza to, że rozmowę prowadzoną na przykład na Google Plus, spokojnie będzie można kontynuować na Gmailu itd. Na razie nie wiadomo, kiedy usługa miałaby zostać wprowadzona, ale chodzą słuchy, że pierwsza wersja ma zostać zaprezentowana na tegorocznym IO. Oczywiście nie zabraknie także wersji na Androida oraz iOS-a.

Źródło: Geek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o