Nowa, świetna funkcja w Grach Google Play – pograj z ludźmi w pobliżu

Już od dłuższego czasu pojawiały się doniesienia na temat nowych funkcji w aplikacji Gry Google Play. Jedną z nich mieli być „gracze w pobliżu”. Okazuje się, że ostatnia aktualizacja wprowadziła właśnie tę opcję, chociaż nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich.

Jeśli nie wiecie, czy funkcja „gracze w pobliżu” jest dostępna na Waszym smartfonie lub tablecie, to najprościej będzie to po prostu sprawdzić. Pamiętajcie jednak, że tyczy się to tylko aplikacji w najnowszej, niedawno zaktualizowanej wersji 6.1.71. Aktualizacja została wydana raptem 2 dni temu, więc jest spora szansa, że większość nie ma jej jeszcze zainstalowanej.

1-gry-google-play-gracze-w-poblizu

A czym jest funkcja „gracze w pobliżu”. Dokładnie tym, na co wskazuje nazwa. Pozwala na wyszukiwanie graczy, którzy grają w jedną z naszych gier i znajdują się w niedalekiej odległości od nas. Co więcej, możemy nawet dostawać powiadomienia, jeśli rzeczywiście dojdzie do takiej sytuacji. Wyszukiwania można ograniczyć do naszych kręgów Google+ lub zdecydować się na wszystkich graczy lubujących się w tytułach na Androida.

Funkcja powstała oczywiście z myślą o użytkownikach, którzy lubią potyczki z innymi graczami. W przypadku bliskości przeciwnika warto zdecydować się na tryb multiplayer przez WiFi lub Bluetooth, o ile dana gra obsługuje takie tryby. Jeśli nie, to zawsze pozostaje jeszcze klasyczne multi przez Internet, ale wtedy można przynajmniej zobaczyć minę naszego oponenta, kiedy jest przez nas miażdżony… To zdecydowanie jeden z lepszych widoków dla każdego gracza.

2-gry-google-play-gracze-w-poblizu

Najprawdopodobniej na razie funkcja „gracze w pobliżu” jest testowana przez Google i dlatego została udostępniona tylko części użytkowników. Najwięcej informacji na ten temat pochodzi z Włoch i Meksyku, więc możliwe, że ta są przeprowadzane główne testy, ale opcja działa także u osób z innych krajów. Jeśli wypadną pozytywnie, to jest spora szansa, że funkcja trafi do wszystkich użytkowników, w tym polskich.

Aby móc korzystać z „graczy w pobliżu” trzeba mieć nie tylko najnowszą wersję Gry Google Play 6.1.71, ale także Usługi Google Play 6.1.71. Pliki APK tych drugich możecie pobrać poniżej:

Usługi Google Play 6.1.71

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o