W to musisz zagrać, czyli najlepsze gry mobilne ostatniego tygodnia

Gry to najpopularniejsza kategoria aplikacji mobilnych zarówno na system Android, jak i iOS. Nie znam badań na temat Windows Phone’a, ale chyba śmiało można założyć, że na mobilnych kafelkach jest podobnie. Zatem nie możecie pominąć kolejnego zestawienia najlepszych gier mobilnych z poprzedniego tygodnia, a naprawdę jest w czym wybierać.

Fallout Shelter (za darmo)

Nie wiedziałem do końca, czy umieszczać Fallout Shelter w tym zestawieniu, bowiem gra w teorii zadebiutowała wczoraj. W rzeczywistości była to noc z niedzieli na poniedziałek, więc śmiało można to zaliczyć do poprzedniego tygodnia. W Fallout Shelter wcielamy się w zarządcę krypty i dbamy o naszą społeczność. To takie trochę połączenie Simsów i SimCity ze światem Fallouta. Świetna gierka. Na razie tylko w wersji na iOS, ale wkrótce pojawi się także na Androidzie.

Fallout Shelter w Apple App Store (iOS)

Nub’s Adventure (za darmo)

Rewelacyjna platformówka w stylu retro, która po raz kolejny udowodnia, że w grach mobilnych nie chodzi o rewelacyjną grafikę i imponujące efekty dźwiękowe, a o pomysł i przede wszystkim grywalność. Nub’s Adventure to bardzo wesoła gierka, w którą może zagrać praktycznie każdy. Co prawda jest darmowa, ale aby cieszyć się pełnią możliwości trzeba zapłacić niewielką sumę. Pomimo tego warto!

Nub’s Adventure w Sklepie Google Play (Android)
Nub’s Adventure w Apple App Store (iOS)

One More Dash (za darmo)

Nie mogę o tej grze napisać ni innego, niż po prostu to, że jest to rewelacyjna zręcznościówka, która cholernie wciąga. Jest tak, jak w tytule – jeszcze jeden raz. Przygotujcie się na bolące palce od szybkiego klikania w ekran.

One More Dash w Sklepie Google Play (Android)
One More Dash w Apple App Store (iOS)

Age of Oblivion: Alpha Squadron 2 (4,99 euro lub za darmo)

To dość dziwna polityka, ale gra w wersji na sprzęty Apple kosztuje 4,99 euro, a na Androida jest już darmowa. Nie zmienia to jednak faktu, że wcielamy się w pilota statku kosmicznego i ruszamy na podbój wszechświata. No dobra, może trochę przesadziłem. Po prostu wykonujemy kolejne misje i tyle. Ale gra jest świetna.

Age of Oblivion: Alpha Squadron 2 w Sklepie Google Play (Android)
Age of Oblivion: Alpha Squadron 2 w Apple App Store (iOS)

Tiki Taka Soccer (za darmo)

Jeśli jeszcze nie czytaliście, to polecam moją recenzję tej gry. Jak dla mnie to najlepsza piłka nożna na urządzenia mobilne. Głównie dlatego, że została przystosowana do obsługi przy pomocy ekranu dotykowego. Zaczynamy z dość słabą drużyną, staramy się wygrywać mecze, kupujemy lepszy zawodników, trenujemy i powoli kroczymy na sam szczyt piłkarskiego świata. Polecam!

Tiki Taka Soccer w Sklepie Google Play (Android)
Tiki Taka Soccer w Apple App Store (iOS)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o