Gry, których nie powinieneś ominąć, czyli najlepsze tytuły minionego tygodnia

No to mamy ten 2016 rok. Nic w naszych życia się nie zmieniło. Nic też nie zmienia się na Appki.com.pl, więc – jak to mam w zwyczaju – przyszła pora na mobilne gry minionego tygodnia. W tej serii za każdy razem staram się prezentować najciekawsze tytuły, które pojawiły się w poprzednich 7 dniach, czyli w tym przypadku między 28 grudnia, a 3 stycznia.

Super Mustache


Gatunek: platformówka
Cena: za darmo

Jeśli tęsknicie za klasycznymi platformówkami niczym z czasów 8-bitowych konsol, to koniecznie musicie zagrać w Super Mustache. Powiedziałbym nawet, że to pewnego rodzaju kopia Mario, ale czy to coś złego? Wcielamy się w niej w wąsatego… astronautę i przemierzamy kolejne poziomy. Naszym celem jest pokonanie złego robota Gladiusa, który został wysłany na planetę Uranus przez ludzi. Sztuczna inteligencja jednak się zbuntowała i postanowiła przejąć kontrolę nad planetą. Mu ruszamy na pomoc tubylcom. Jest fabuła, jest klimat, są grafika i muzyka w stylu retro. Jest po prostu wszystko, co zadowoli nieco starszych graczy.

Super Mustache w Sklepie Google Play (Android)

Train Crasher


Gatunek: bijatyka / przygodowa
Cena: za darmo

To kolejna propozycja dla graczy, którzy tęsknią za klasyką. Musicie mi wybaczyć, ale sam za chwilę skończę 29 lat, więc doskonale pamiętam 8- i 16-bitowe konsole. Jeśli sami z utęsknieniem wspominacie takie gry, jak Final Fight, Double Dragon lub Street of Rage, to z pewnością Train Crasher przypadnie wam do gustu. To dwuwymiarowa, chodzona bijatyka z elementami RPG. W gruncie rzeczy chodzi o jak największą zadymę, czyli to, co misie lubią najbardziej. Mamy kilka postaci do wyboru, a każda z nich inne umiejętności. Koniecznie musicie zagrać!

Train Crasher w Sklepie Google Play (Android)

Train Crasher w Apple App Store (iOS)

FortuneMemory


Gatunek: łamigłówka / przygodowa
Cena: za darmo

To gra, która bardzo mnie w tym tygodniu zaskoczyła i to pozytywnie. Jest lekkim powiewem świeżości w masie podobnych do siebie tytułów. Wykorzystuje proste mechanizmy, które sprawiają, że gra się niezwykle przyjemnie. W FortuneMemory chodzi o to, aby przetrwać. Na początku naszym oczom ukazuje się sekwencja kolejno następujących po sobie zdarzeń, które prowadzą do śmieci naszej postaci. Po chwili wszystko zaczyna się od nowa, ale teraz my sterujemy ludzikiem. No i musimy to robić tak, aby uniknąć śmierci. Wystarczy tylko zapamiętać wydarzenia i dokonywać wyborów, które uchronią nas przed zagładą. Prawda, że brzmi ciekawie? Oczywiście wszystko w tak popularnym ostatnio stylu retro.

FortuneMemory w Sklepie Google Play (Android)

FortuneMemory w Apple App Store (iOS)

Captain Cowboy


Gatunek: łamigłówka
Cena: 14,03 zł (Android) / 2,99 euro (iOS)

Jestem stary. Wiem o tym! Nie musicie mi o tym przypominać, bo już gry, które instaluję na telefonie, doskonale mnie w tym uświadamiają. Nie inaczej jest w przypadku Capitan Cowboy. To znowu gra, która przywodzi na myśl lata 90-te ubiegłego wieku i 8-bitowe konsole. Cel jest prosty – zdobyć jak najwięcej diamentów i wydostać się z danej planszy. W tym celu musimy kopać. Trzeba jednak uważać na głazy, które mogą nam spać na głowę i inne niebezpieczeństwa. A do tego ten świetny trailer, który możecie obejrzeć powyżej! Świetna robota!

Captain Cowboy w Sklepie Google Play (Android)

Captain Cowboy w Apple App Store (iOS)

Real City Gangster 2


Gatunek: strzelanka (TPS)
Cena: za darmo

Powiedzmy sobie to szczerze – Real City Gangster 2 to perfidna kopia GTA tylko z nieco gorszą grafiką i fabułą. Ale hej, jeśli co jest tylko nieco gorsze od Grand Theft Auto, a na dodatek jest za darmo, to znaczy, że jest świetne. No dobra, może trochę przesadziłem. Jednak Real City Gangster 2 to bardzo przyjemna gra. Akcja dzieje się w City of Angels zaraz po tym, jak nasz bohater wychodzi z więzienia w… San Andreas. No dobra, może trochę przesadzili. Ale to wciąż świetna gra!

Real City Gangster 2 w Sklepie Google Play (Android)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o