Havok prezentuje Project Anarchy – nowy silnik do gier mobilnych

Firma Havok – znana z produkcji gier na wszelkiego rodzaju platformy – zapowiedziała, że na jesień 2013 roku zostanie udostępniony nowy silnik Project Anarchy, który posłuży programistom do tworzenia gier na systemy mobilne.

Silnik ma zawierać w sobie takie składniki, jak chociażby Havok Vision Engine, który składa się na zestaw do fizyki, animacji i sztucznej inteligencji. Twórcy zapewniają, że te same narzędzia zostały użyte między innymi przy tworzeniu Skyrim, Assassin’s Creed czy też Uncharted. Dodatkowo w zestawie z silnikiem zostaną udostępnione przykładowe gry oraz tutoriale, które mają ułatwić tworzenie gier.

– Przez cały czas jesteśmy zaskakiwany tym, co twórcy gier AAA są w stanie zrobić, dzięki naszej technologii. Jesteśmy zachwyceni, że jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne narzędzia dla deweloperów zupełnie za darmo. Nie możemy się doczekać kiedy zaczną powstawać pierwsze gry. Przez cały czas zamierzamy też wspierać środowisko programistów – powiedział Ross O’Dwyer z Havok.

No to czekamy. Szkoda, że firma nie zaprezentowała jakiegoś dema technologicznego, na którym moglibyśmy zobaczyć próbkę możliwości nowego silnika.

Źródło: Engadget 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o