Świetne Heartstone: Heroes of Warcraft debiutuje na Androidzie, ale…

Czemu zawsze musi być jakieś „ale”? W tym przypadku są nawet dwa „ale”. Po pierwsze, gra jest póki co dostępna tylko w trzech krajach i ogólnoświatowa premiera odbędzie się w ciągu kilku dni. Po drugie, gra powstała z myślą o użytkownikach tabletów, więc posiadacze smartfonów mogą na razie o niej zapomnieć. A szkoda, bo Heartstone: Heroes of Warcraft zapowiada się na świetną karciankę od samego Blizzarda.

Heartstone to oczywiście znana i ceniona na świecie gra, która dopiero teraz trafiła na Androida. Szkoda, że na razie tylko na tablety, ale lekkim pocieszeniem mogą być słowa Mike’a Morhaime’a, prezesa i założyciela Blizzard Entertainment.

– Intuicyjny i przystępny design Heartstone sprawia, że jest on idealny dla tabletów i dołożyliśmy ogromnych starań do tego, aby gracze mogli cieszyć się grą na jak największej liczbie urządzeń. Jesteśmy podekscytowani tym, że wreszcie możemy przyjąć użytkowników Androida do naszej społeczności i już nie możemy się doczekać momentu, w którym dostarczymy grę na kolejne platformy mobilne, w tym w przyszłości także na telefony komórkowe.

Heartstone: Heroes of Warcraft to karcianka znana do tej pory użytkownikom PC-tów, Maców oraz iPadów. W grze możemy wziąć udział w pojedynkach online, turniejach, walkach ze znajomymi oraz kampanii dla jednego gracza. Wersja na Androida jest już wyposażona w rozszerzenie Goblins vs Gnomes, które dodało w sumie 120 nowych kart. Oczywiście nie dostaniemy ich za darmo. Karty można kupować za wirtualne złoto lub za prawdziwe pieniądze, przez system tzw. mikropłatności.

Wszyscy użytkownicy Androida, którzy rozpoczną nową grę, otrzymają od razu dodatkowy zestaw kart, dzięki któremu łatwiej będzie im zacząć grę. Zapomniałbym jeszcze dodać, że gra na razie jest dostępna jedynie w Nowej Zelandii, Australii i Kanadzie, ale za kilka dni ma zostać udostępniona na całym świecie, więc nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Blizzard Entertainment zapewniło także, że pracuje już nad wersjami na iPhone’y oraz smartfony z zielonym robotem.

Gra Heartstone: Heroes of Warcraft na Androida jest dostępna w Sklepie Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o