HTC One jeszcze przed premierą dostanie aktualizacje

htc-one

Kiedy został zapowiedziany telefon HTC One, to tajwańska firma dużą uwagę opinii publicznej zwracała na aparat UltraPixel, który miał robić lepsze zdjęcia niż konkurenci. W praktyce okazało się, że wcale nie jest tak różowo. Na szczęście HTC szybko zareagowało i telefon, jeszcze przed oficjalną premierą, zostanie zaktualizowany. Głównie ma zostać poprawione właśnie działanie aparatu.

W wielu testach można było przeczytać, że HTC One rzeczywiście robi niezłe fotografie, ale tylko w słabych warunkach oświetleniowych. Gdy pojawiało się więcej światła, to zdjęcia wychodziły zamazane i były mało szczegółowe. Okazało się, że problemem nie był sam sprzęt, a oprogramowanie. HTC postanowiło rozwiązać ten problem i wszystko wskazuje na to, że się udało.

Redaktorzy portalu HardwareZone mieli dostęp do smartfona z zainstalowaną aktualizacją oprogramowania. Oczywiście nie zapomnieli zrobić porównania. Wyniki możecie zobaczyć na poniższych fotografiach. Prawda, że jest dużo lepiej?

HTC-One-camera-update

Jednak redaktorzy zauważyli pewną nieścisłość. Do ISO 400 zdjęcia są rzeczywiście lepszej jakości niż wcześniej. Jednak na ISO 800 znowu są rozmazane i niewyraźne. Co ciekawe, przy wartości ISO 1600 są już OK. Tym samym większa czułość matrycy oznacza w tym wypadku lepszą jakość. Dziwne… Najwyraźniej HTC ma jeszcze nad czym popracować.

Źródło: Phandroid, HardwareZone