HTC One jeszcze przed premierą dostanie aktualizacje

Kiedy został zapowiedziany telefon HTC One, to tajwańska firma dużą uwagę opinii publicznej zwracała na aparat UltraPixel, który miał robić lepsze zdjęcia niż konkurenci. W praktyce okazało się, że wcale nie jest tak różowo. Na szczęście HTC szybko zareagowało i telefon, jeszcze przed oficjalną premierą, zostanie zaktualizowany. Głównie ma zostać poprawione właśnie działanie aparatu.

W wielu testach można było przeczytać, że HTC One rzeczywiście robi niezłe fotografie, ale tylko w słabych warunkach oświetleniowych. Gdy pojawiało się więcej światła, to zdjęcia wychodziły zamazane i były mało szczegółowe. Okazało się, że problemem nie był sam sprzęt, a oprogramowanie. HTC postanowiło rozwiązać ten problem i wszystko wskazuje na to, że się udało.

Redaktorzy portalu HardwareZone mieli dostęp do smartfona z zainstalowaną aktualizacją oprogramowania. Oczywiście nie zapomnieli zrobić porównania. Wyniki możecie zobaczyć na poniższych fotografiach. Prawda, że jest dużo lepiej?

HTC-One-camera-update

Jednak redaktorzy zauważyli pewną nieścisłość. Do ISO 400 zdjęcia są rzeczywiście lepszej jakości niż wcześniej. Jednak na ISO 800 znowu są rozmazane i niewyraźne. Co ciekawe, przy wartości ISO 1600 są już OK. Tym samym większa czułość matrycy oznacza w tym wypadku lepszą jakość. Dziwne… Najwyraźniej HTC ma jeszcze nad czym popracować.

Źródło: Phandroid, HardwareZone

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o